Jaroslavto

Lze použít slovo „policie“ v rámci názvu pro seriál?

Ahoj, uvažuji o založení pořadu, který by se pravděpodobně jmenoval Rozpočtová policie a řešili bychom s humorem finanční situaci mých hostů. Je možné takhle použít slovo policie aniž by z toho vznikl nějaký problém?

Odpovědi
Savier

Už jeden takový existuje – „Policie v akci“
Problém to tedy nejspíše nebude.

Mravenec

Do popisu, nebo titulků bych uvedl, že pořad nemá nic společného s policií ČR.

Dochy

Policie je obecné slovo. Pokud se trefíš tak, abys nepoužil už existující název pořadu, je to OK.

elkon

Je mnoho televizních seriálů, které mají slovo policie v názvu.