Machal 86

Lze odhlasit cloveku trvale bydliste, pokud sedi ve vykonu trestu ve veznici?

Nejlepší odpověď
Kepler

Trvalý pobyt může zaniknout pouze přihlášením na jiném místě. Pokud to nejde jinak, můžeš o to požádat příslušný OÚ (MěÚ), který může, ale nemusí změnit jeho trvalý pobyt na svou ohlašovnu.

Další odpovědi
ivzez

Nejde o trvalé bydliště, ale o trvalý pobyt.

Jedna odpověď není úplně přesná), jedna je chybná.

Podle zákona o evidenci obyvatel nelze trvalý pobyt odhlásit.
Ke zrušení trvalého pobytu může dojít dvěma způsoby:

(1)
Člověk se po přestěhování přihlásí k trvalému pobytu v novém
místě. Tím se automaticky zruší předchozí trvalý pobyt.

(2)
Pokud se člověk, který se odstěhoval, nepřihlásí k trvalému pobytu
v novém místě, může zrušení jeho trvalého pobytu ve své nemovitosti
docílit majitel nemovitosti.

Musí na ohlašovně obecního úřadu doložit vlastnictví nemovitosti
(výpisem z katastru nemovitosti) a skutečnost, že dotyčná osoba
už v nemovitosti nebydlí (stačí svědectví sousedů).

Ohlašovna potom trvalý pobyt dotyčné osoby zapíše
na adresu ohlašovny obecního úřadu.
__

A pozor!
Nikdo se sám nemůže k trvalému pobytu přihlásit
(ani přehlásit) na adresu ohlašovny úřadu.

Drap

Ano, lze přehlásit na obecní či městský úřad, ovšem pouze v tom případě, že nemá k bytu žádná práva. Neni vlastníkem , ani částečným, nemá nájemní smlouvu.