7786l

Lze odebrat či zneplatnit maturita?

Dobrý den, mám takový dotaz, na který mi zatím nikdo nedokázal odpovědět. Týká se maturity, respektive odebrání maturitního vysvědčení. Někde jsem četl, že pokud se na případné podvody nepřijde ihned, nelze vysvědčení z maturity odebrat. Chci se zeptat, jak to tedy doopravdy je, protože mi přijde nefér, že někomu škola k maturitě nelegálně napomůže a i když se na podvod po čase přijde, nelze nic udělat.

Odpovědi
Mc Merkurion

… za 1) na dotaz již bylo odpovězeno zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-maturitni-vysvedceni-zneplatnit#dis­cussion a i v onom odkazu na článek je vše vyvětleno, nevím, co chceš vědět víc …
… za 2) opakování tytéž otázky během pár hodin je proti pravidlům …
… za 3) zakládání několika profilů je zakázáno (viz věta: „na který mi zatím nikdo nedokázal odpovědět“) …
… chceš-li poukazovat na některé nešvary, neměl bys porušovat pravidla sám …