VampGirl

Lze nějak bezpečně odstranit závit klasické žárovky, aniž by došlo k újmě na zdraví?

Viděla jsem totiž v časopise takovou dekoraci, kde byly žárovky zbavené vlákna a závitu naplněné různě zbarvenou vodou. Hrozně se mi ten nápad líbil a ráda bych si to doma také udělala. Děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
kropitko

Počkat až závit pořádně zrezne v objímce, pak lehce zahýbat žárovkou a máte jí vypreparovanou. Závit pak odstraníte pomocí kleští. Kleště uchopte,vložte do vnitř, kleště roztáhněte a odšroubujte,,,:-D,,,nevím, nic jiného mě nenapadlo,,

Další odpovědi
janek66

Pod závitem je ještě sklo,žárovka je vzduchotěsně uzavřena.Je potřeba odříznout sklo těsně nad závitem.Tím odstraníte i celý vnitřek žárovky.Dělá se to například pomocí odporového drátu,který se obtočí kolem žárovky a po připojení k nízkému napětí a rozžhavení drátu by mělo dojít k prasknutí skla pod drátem.

anonym

Hodně žárovek a trpělivosti?

Vážně – možná!! by něco měli v Žárovkárně,od­pad,zmetky a pod.
Nenapadá mě způsob,jak.....

hanulka11

Možná by to šlo jemnou lupínkovou pilkou odříznout,jinak mě nic nenapadá co by baňku nepoškodilo.

Mili @

Asi bych tu žárovku pro jistotu likvidovala venku.....
😁

led

Doporučujem zavít nechať.
1-Jemne kliešťami odstráňte čiapočku (stredný dotyk) závitu, tak aby sa závit nepoškodil. Je to plešok nasadený na porceláne.
2-odstrihnite prívodné drôtiky z vlákna na závit.
3-rozbitím sklenenej tyčinky v závite vpustite vzduch.
4– postupným jemným oškrabávaním odstráňte vnútornú časť baňky žiarovky
Dávajte pozor aby sa závit neodlepil, alebo sklo neprasklo mimo závitu
5– vysypte odpad z baňky
Hotovo a hurá do záverečnej úpravy.
Pozor nejtenšie sklo je na vrchole žiarovky (oproti závitu), pri závite je najhrubšie.