dust8

Lze na nějakém tlačítkovém, ale né chytrém telefonu mít Spotify, či je nutnost mít android systém chytrého telefonu?

Nejlepší odpověď
anonym

Chápejte, abyste mohl na telefonu vůbec spustit aplikaci třetí strany (někoho jiného než je sám výrobce telefonu) potřebujete aby v něm byl operační systém. Ve chvíli kdy je v něm operační systém se mu už říká chytrý telefon, protože to je v podstatě základní vlastnost chytrého telefonu – přítomnost operačního systému umožňujícího provoz aplikací třetích stran. Telefon s Androidem je pro provoz Spotify aplikace určitě vhodná volba, ale stejně by byl provoz možný i nad jakýmkoliv dalším operačním systémem, ať už windows, firefox os, ios, linux, tizen, android TV, webos, pro které je dnes Spotify aplikace dostupná.

Hloupé telefony operační systém nemají, nelze na nich vůbec aplikace třetích stran instalovat a tedy ani spotify. Jediná možnost jak na takovém telefonu spotify spustit je použít jeho webovou verzi na adrese http://play.spo­tify.com a doufat že je prohlížeč daného telefonu dostatečně vyspělý aby interpretaci tohoto webového rozhranní vůbec zvládnul a současně je vybaven potřebnými audio dekodery – což u hloupých telefonů rozhodně nebývá pravidlem.

Další odpovědi
dubraro

Domnívám se, že nelze. Aplikace existuje pro Apple, Android a Microsoft.