Odpovedi18

Lze koupit auto bez přepisu?

Přepis by se udělal, až následující týden, auto potřebuji co nejdříve a o víkendu se přepis nedá udělat.

Nejlepší odpověď
cukrar

Úplně jednoduché, jako to dělají tisícovky lidí. Dnes vozidlo koupíte, podle zákona musíte do 10 dnů. To stihnete za Váš týden čekání. I kdyby to bylo za 30 dní, tak sankce nebude. Je jen na prodejci, zdali Vám uvěří a bude souhlasit s Vaším návrhem. Já bych s tím nesouhlasil, páč denně se řeší problém, „prodal jsem vozidlo, kupec nereaguje“.

Další odpovědi
Drap

Domluv se s majitelem. Do pondělí ti uto půjčí a v pondělí uděláte přepis a prodej.

Edison

Přepis je poviný ze zákona. Jsou na to termíny. Jen se to nedá kontrolovat.

elkon

Řešení je auto z půjčovny.

Dochy

Nejsem si jist, ale myslím, že auto můžeš provozovat i před tím než se dostaneš na úřad. Určitě si ale zařiď povinné ručení a dopředu se dohodni s prodávajícím.