Pokročilý

Lze koupit auto bez přepisu?

Přepis by se udělal, až následující týden, auto potřebuji co nejdříve a o víkendu se přepis nedá udělat.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Úplně jednoduché, jako to dělají tisícovky lidí. Dnes vozidlo koupíte, podle zákona musíte do 10 dnů. To stihnete za Váš týden čekání. I kdyby to bylo za 30 dní, tak sankce nebude. Je jen na prodejci, zdali Vám uvěří a bude souhlasit s Vaším návrhem. Já bych s tím nesouhlasil, páč denně se řeší problém, "prodal jsem vozidlo, kupec nereaguje".

Další odpovědi:

Stříbrný

Přepis je poviný ze zákona. Jsou na to termíny. Jen se to nedá kontrolovat.

Zlatý

Domluv se s majitelem. Do pondělí ti uto půjčí a v pondělí uděláte přepis a prodej.

Pokročilý

Řešení je auto z půjčovny.

Zlatý

Nejsem si jist, ale myslím, že auto můžeš provozovat i před tím než se dostaneš na úřad. Určitě si ale zařiď povinné ručení a dopředu se dohodni s prodávajícím.

Bronzový

jde vše.osobně vlastním auto nejen bez zápisu změny, (mám na sebe jen PR) ale dokonce jsem za to auto ani nezaplatil!!
Jinak nebýt toho,že je to od kamaráda ,spíše jako od bratra, tak bych do tohoto nešel. Od cizí osoby bych do toho nešel a ani bez toho nedal z ruky doklady a klíče od auta!!. Na zápis změny /přepis/ je lhůta do 10 dnů !! Pak je možno dostat pokutu až 50 000kč.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 923
Stříbrný cukrar 818
Zlatý mosoj 752
Zlatý Kepler 528
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 374
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý led 281
Zlatý Lamalam 278
Zlatý Hlada 268

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.