halamka99

Jak to chodí při přepisu auta bez jedné spz?

Mám problém. Koupil jsem auto, udělal jsem evidenčku, ale nestihl jsem ho ještě ten den přpsat – v pátek na úřadě nejsou a teď o víkendu jsem srazil zajíce, nemohl jsem okamžitě zastavit, ztratil jsem přední spz. Je to problém při přepisu auta? Je tam nějaký příplatek za takovouhle situaci? Jak postupují? Jsem z jiného kraje, než předchozí majitel tak by mi stejně nejspíš vystavili nové. Vyplatí se jet tu spz hledat? Nebo auto bezproblému přepíší a vystaví nové?

Nejlepší odpověď
cukrar

Do žádosti o změnu zapíšete, že značka byla ztracena. Dají Vám jiné, v rámci převodu. Za ztrátu nebudete nic platit.
Jen Vás musím upozornit, že s vozidlem bez jedné značky nesmíte jezdit, hrozí Vám vysoká sankce a zadržení řidičáku.

Bacha na to!!

Mc Merkurion

jak kde,někde je maj jen v PO a ve ST,a to maj ještě zavřeno,nebo je svátek…