autacek

Lze konstatovat, že tam, kde lišky dávají dobrou noc, zároveň i chcípl pes?

Nejlepší odpověď
annas

Dá i nedá.

Pes se nebude zdržovat v blízkosti lišek, pokud nemusí, proto se dá přeneseně říct, že chcípl, že je klid, protože neštěká.

Ale může pes žít třeba s myslivcem v hájovně uprostřed lesa, takže žije, se svým pánem daleko od lidí, tudíž docela „nechcípl“.-

Kd lišky dávají dobrou noc znamená, že jde o opuštěné místo, život bez civilizace., tedy i bez hájovny a přímnosti hajného.

Další odpovědi
marci1

Má to sice jiný význam, ale kde lišky …, tam mohl chcípnout i pes. 🙂
„Kde lišky dávají dobrou noc“ je opuštěné místo, zapadákov, samota ap.
„Kde chcípl pes“ je místo, kde se nic neděje, je tam nuda.

Drap

Nemusí to tak nutně být.

Mc Merkurion

… ne, ledaže by šel pes k liškám, aby mu daly dobrou noc, a vyčerpán cestou na konec světa chcípl …

led

Keby len to, ale je tam aj Božské ticho. Bez TV a Internetu, teda pokiaľ tam neprídu „mešťané“
Neverte tým, čo tvrdia, že je tam nuda, aj tam jestvuje život.

orestez

Ano a je to dobře. Mohl bych podat důkaz. Např chcípl tady pes a lišky dávají dobrou noc.