CTTON

Lze investovat do webových stránek?

Třeba nějaká stránka má „pasivní“ příjem 100$ měsíčně a někdo by tu stránku prodal třeba za 5000$, je to možné? přecijen spoustu lidí už s tím nehcce mít starosti, nenaplňuje je to atp.)

PS: no spíš mě zajímá ty weby se ziskem z reklam, ne eshopy ale vím že je s tím práce

Odpovědi
DoTazatel

Je to možné a to na vícero způsobů… blogy, e-shopy (buď vlastní zboží/služby, nebo jen pomáháš propagovat jinou firmu/firmy a ona/y ti za to platí – máš tam buď přímo jejich výrobky/služby anebo reklamy na ně nebo jen odkazuješ zákazníky na jejich stránky. Dále webovky na kterých něco prodáváš – a ne přímo e-shop – např. tam můžeš prodávat jen svoje věci, např e-knihy, nebo nabízet online placené kurzy, nebo jiné věci jen pro členy = podstatě je to blog. Reklamy, blog, „klikačky,“… Můžeš taky vytvářet a prodávat weby -tzn. šablony WordPress). A samozřejmě si můžeš i koupit už nějaký zaběhnutý web.

A nebo to všechno můžeš sesumírovat a mít tam toho víc – na tom blogu/e-shopu, může tam mít reklamy (od speciálních programů), reklamy a výrobky jiných firem, vlastní výrobky "e-knihy, kurzy, návody – nějaké rady,..... a každá věc z toho je samo o sobě zdrojem příjmu.
ALE není to většinou jednoduché – vést nějaký ten blog (alespoň ze začátku než seženeš nějaké ty lidi) a pokud si chceš koupit nějaký web (e-shop) tak to není nejlevnější.
Způsobů je hodně (a investovat můžeš prakticky do všeho. A nejen peníze, ale vlastní píli, snahu, čas… což bývá náročné. Taky musíš zhodnotit, jak moc se to oplatí – ta investice. A pokud jde výše o ty webovky – ať už je to blog, e-shop nebo něco podobného, tak tam musíš mít něco kvalitního, musíš to kvalitně vést atd. aby ti to vůbec vydělávalo).

Tady máš funkční e-shopy na prodej:
https://www.esho­piste.cz/

Na ty webovky z reklam je většinou potřebná bohatá škála (pravidelných) návštěvníků. Může to být blog, nebo nějaká jiná weobvka… reklamy můžeš dávat přes AdSense nebo jiné programy/služby – to jsou ty klikačky… ale ti zákazníci někdy nemusí klikat stačí když se tam ta reklama zobrazí a oni ji vidí. Dalším typem reklamy může být propagování těch jiných firme a odkazy na jejich zboží, na jejich stránky – to jsou taky reklamy a docela dobré… za každý ten klik a objednání si máš provizi z toho prodaného zboží, či služby — to je Affiliate marketing a různé obdoby, způsoby.
Samozřejmě, čím víc máš lidí/sledovate­lů/návštěvníků, tím máš větší výdělky. ;)
Totéž Youtube, instagram, Fb, jiné soc. sítě… na všem se dá vydělat prodáváním, reklamam atd. Ale na těch soc. sítzích musíš být „slavný“ (pár set tisíc odběratelů/náv­štěvníků,lidem, kterýmsetolíbí atpod… njelepší je když jich máš pár milionů nebo alespoň jeden. Alespoň na tom instagramu. Vždycyk ej musíš něčím uchvátit , ty lidi – dobrýma foktama, videama, na fb taky fobrýma myšlenkama nebo tak. Můžeš tam zviditelňovat sám sebe – jako např. na tom instagramu – tak na tom vydělávají např. modelky nebo athleti/bodybu­ildeři, kteří lákají a motivují na své namakané těla na fotkách).

Drap

Samozřejmě. Investovat je možné téměř do čehokoli. Aby to však mělo smysl, měla by se taková investice alespoň po čase zhodnotit.

CTTON

To vím proti mam na mysli koupi již zaběhnutých a navštěvovaných we­bech