Loop – co to je? Týká se to ovládání sequenceru nebo kapesního workstation.

Ze stránky http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Cu6fZxOg­PFgJ:www.audi­ozone.cz/ostat­ni-hardware/kapesni-workstation-t10527.html+QY-22&cd=42&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&lr=lan­g_cs

Nejlepší odpověď
led

loop = slučka (smyčka).
napr. loop4 = 4× sa zopakuje daný úsek…

anonym

QY20: co to je & co umí

Co to je …

QY20 je kompletní hudební produkční systém s tónovým generátorem, sekvencer, a

autoaccompaniment
schopnost všech propojených s sofistikované ovládání rozhraní. Má 3
režimy, které poskytují přístup k jeho 3 hlavní funkční bloky: režim VOICE, píseň
režim, a režim VZOR.

QY20 režimy

SOUND
OUTPUT
SONG MODE
8 stop: 4 sekvencer dráhy

  • 4 doprovod skladby.

VZOREK MODE
Vzory pro režim SONG
doprovod skladeb +
ABC Auto-doprovod.
VOICE MODE
AWM tónový generátor s
100 hlasů a 8 bicích sad.

1 V QY20: co to je & co umí

VOICE Režim ----------------------------

SONG režim

QY20 vnitřní AWM tónový generátor poskytuje 100 top-kvality
Hlasy plus 8 kompletní bicích sad s různými buben a perkuse
nástroje účelově vázaných na různé poznámky. Můžete přiřadit některou z těchto
Hlasy na vnitřní sekvenceru skladeb (. str. 38), nebo hrát přímo
z externí klávesnice nebo jiného MIDI ovladač přes
MIDI interface (. Strana 168).

DETAIL
Viz dodatek (str. 172) pro kompletní seznam QY20 hlasů.

Přemýšlejte o způsobu QY20 píseň jako 8-stopém magnetofonu nebo 8

část hostů, který vám umožní zaznamenávat různé části hudební skladby

jeden po druhém, a pak jejich přehrávání všech dohromady. Můžete dokonce editovat

některé části po jejich zaznamenány opravit chyby k

doladění celkového zvuku. QY20 má vnitřní paměť, která může

pojmout až 20 kompletních písní. Pro další skladovací kapacitu, můžete použít

bulk MIDI výpisu utility předat píseň data do MIDI data

záznamník, jako je Yamaha MDF2.

Způsob písně 8 stop je vlastně rozděleno do 2 4-dráha

skupin: stopy 1 až 4 jsou sekvenceru skladeb, zatímco re

maining 4 dráhy jsou doprovodu skladby. Rozdíl je

je popsáno níže.

1 QY20: co to je & co umí

.
Sequencer Skladby QY20 sekvencer má 4 „normální“ sekvencer stopy na
které si můžete jednotlivě přiřadit žádné ze 100 interních
SONG Režim Skladby

hlasy (nebo 8 bicích sad-li to žádoucí), a zaznamená jen o nějaké-
Sequencer stopy 1 („TR1“), co se vám líbí, a to prostřednictvím QY20 vlastní mikro

klávesnici nebo
Sequencer Sequencer dráha 2 („TR2“), externí klávesnice připojené k QY20 MIDI IN

connectracks.
Sequencer trati 3 („TR3“) mandátu. Můžete využít real-time režimu záznamu (. Strana

109), takže
Sequencer dráha 4 („TR4“), které QY20 záznamy přesně to, co budete hrát, jak budete

hrát, nebo
krok režimu záznamu (. strana 115), ve kterém konstatuje, může být en-
Doprovod akord 1 („C1“) ský jeden po druhém. Tento krok režimu záznamu umožňuje

nahrávat ex-
Mediální. Doprovod akord 2 („C2“) tremely rychle nebo složité pasáže, které by nebylo

možné
stopy doprovodu bas („Ba“) hrají v reálném čase.
Doprovodu bubnů („Dr“)

? Doprovod Zbývající čtyři skladby jsou určeny k produkci accompani-
Skladby
prostředí: akord 1 a 2 dráhy akord, basový trať, a buben
trati. Doprovod skladby se liší od sekvenceru skladeb v
2 způsoby:

1. Doprovody jsou vyráběny s uvedením pořadí vzorů
se hrál spíše než nahrávání jednotlivé noty nebo
akordy (. str. 52). The QY20 má 100 přednastavených vzorů, které jste
lze jednoduše vybrat a používat, a je možné uložit až 100 původních vzorů
vytvoříte v režimu vzor (. strana 78).

VZOREK režim

1 V QY20: co to je & co umí

2. Doprovod skladby funkce Yamaha pokročilých ABC
(Auto Bass Chord), auto-doprovod systému (. Strana 47).
Samozřejmě, že můžete vytvářet doprovody bez použití ABC

Pokud se vám líbí.

The QY20 VZOR režim vytváří doprovod vzory

, které jsou používány v režimu stop SONG doprovod. 100 přednastavených

vzory jsou (každý s 6 variant: Intro, Normal, Varia

ních, fill-in 1, Fill-in 2, a do konce), které můžete jednoduše vybrat a

použít k vytvoření doprovod v celé řadě stylů (. str. 42).

V režimu VZOREK můžete také nahrávat zcela originální modely

že budete později řetězce společně v režimu SONG vytvořit com

plete doprovod trati (. str. 52). ABC Auto-accompani

prostředí vlastnost lze aplikovat na vaše vlastní vzory. QY20 lze uložit

až 100 originální vzory, a můžete použít většinu MIDI skládky util

nosti přenášet data vzor pro záznam dat MIDI, jako je

Yamaha MDF2 Pokud chcete další skladovací kapacity (. Strana 163).

DETAIL
Viz dodatek (str. 178) pro kompletní seznam přednastavených vzo­rů.

1 V QY20: co to je & co umí

Co to může dělat …

Zde je několik nápadů, jak můžete využít QY20. Neexistuje způsob, jak můžeme pokrýt

všechny možnosti,
ale s nápady, může pomoci vyvolat některé nové a zajímavé aplikace.

? Super praxe nástroj
? Použít jako bicí automat
Vytvořte doprovodů, které můžete praxi se na kytaru,
klávesnice, nebo jakýkoli jiný nástroj (zpěv taky, samozřejmě). Tímto způsobem
máte tu výhodu, že cvičení s basovou linkou a akordy místo
jen metronom nebo bicí automat (. str. 52).

Použijte bicí souprava hlasy pro záznam na sekvenceru skladeb, nebo záznam
buben-pouze vzory v režimu vzor, který můžete později řetězec
společně v režimu SONG. Můžete také použít bicí stopy od
přednastavené vzory (. straně 75).

1 V QY20: co to je & co umí

? Napsat & Uspořádat
.
Vážná Music Production
.
Použít jako tónový generátor
.
Přidat ABC Schopnost Vaše
MIDI Keyboard
The QY20 vynikající hlas, všestranný sekvenování schopnost,
a in-hloubkové editačních funkcí z ní činí ideální nástroj pro vyzkoušení hudební
nápady a postupy. Je to také skvělý způsob, jak prezentovat své
myšlenky na jiné (. stránce 108).

Použijte QY20 jako doplněk k vážné hudby a produkce.
To může být například MIDI-hodiny synchronizovány s ostatními
MIDI zařízení, aby se přidali další stopy na uspořádání (.
strana 160).

QY20 je AWM tónový generátor není v žádném kompromisu. Vy
získat vynikající kvalitu zvuku AWM, že je na stejné úrovni s některými
Nejlepší full-velikosti syntezátory. Můžete si vybrat a hrát QY20 hlasy
vzdáleně z téměř jakékoliv klávesnice MIDI, počítač, nebo jiné správce
(. Strana 168).

Použijte QY20 jako „expandér ABC“ na vaší klávesnici MIDI.
Auto-doprovod může hrát doma mnohem zábavnější, a to může
být hrozný zvuk-booster na 1-performer live vystoupení (. strana 170).

14 • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Nastavení:
Power & Připojení

Napájení .............­.............­.............­......... .......... 16
Používání baterií .............­.............­.............­......... ...... 16
Kdy vyměnit baterie .............­.............­........... 17
Použití napájecí adaptér .............­.............­.............­.. 18
Nastavení systému .............­.............­............. 19
Konektory .............­.............­.............­......... … 19
Audio připojení .............­.............­.............­......... 21
MIDI připojení .............­.............­.............­......... . 22

2 Nastavení: Power & připojení

Napájení

Vaše QY20 bude probíhat buď z baterie nebo volitelný síťový adaptér. Postupujte podle

pokynů
níže v závislosti na zdroji energie, kterou hodláte použít.

Použití baterie --------------------------

Šest 1,5 AA (SUM-3 nebo R6P) nebo ekvivalentní alkalické baterie
musí být nejdříve instalovány v prostoru pro baterie.

ZOpen baterie Otevřete kryt prostoru pro baterie – se nachází na nástroje
Kryt prostoru pro dolní panel – zatlačením na drážkované části krytu
a posuvné ve směru šipky, jak je znázorněno na obrázku.

2 Nastavení: Power & připojení

XInsert Baterie vložte šest baterií, přičemž pečlivě sledovat polarity
označení na spodní panel.

CReplace kryt nasaďte kryt, ujistěte se, že zámky pevně v
místo.

Kdy vyměnit baterie --------------------

Když se baterie běží dolů a již nejsou schopny fungovat
QY20, mohou být zkreslené zvuk a na displeji zobrazen

Když tento displej se objeví, vyměňte baterie s kompletní sadou

šesti nových baterií. Nikdy nemíchejte staré a nové, nebo různé druhy

baterií (např. alkalické a mangan)!

Aby se zabránilo možnému poškození v důsledku vytečení baterie, vyjměte baterie
z přístroje, pokud není třeba použít pro delší časové období.

vlevo se objeví.
POZOR

2 Nastavení: Power & připojení

Použití napájecí adaptér -----------------------

Zapojte výstup DC kabel od Yamaha PA-3, PA-4, nebo PA-40

AC adaptér (k dispozici u vašeho prodejce Yamaha) do zdířky DC IN

na zadním panelu a poté zapojte adaptér do pohodlné zdi AC

zásuvky.

DC IN

PA-3
PA-4
PA-40
m
AC zásuvky.

POZOR
Nesnažte se používat AC adaptér jiné než uvedené jednotky nebo
vhodná náhrada stanovená podle svého prodejce Yamaha k moci
QY20. Použití nekompatibilní adaptéru může způsobit nenapravitelné škody
na QY20, a může představovat vážné nebezpečí zasažení elektrickým proudem!
Ujistěte se, odpojte AC adaptér ze zásuvky AC sítě při
QY20 není v provozu.

2 Nastavení: Power & připojení

Nastavení systému

Co budete připojovat k QY20, a co se bude připojovat do QY20, bude zcela záviset
základě Vašich individuálních požadavků, a to by bylo nemožné, aby zahrnovala všechny

možnosti
zde. Několik příkladů jsou uvedeny níže, které vám pomohou začít.

Konektory --------------------------

VOLUMEMIN MAX PHONESCONTRAST DC INOUT – MIDI – INLINE OUT
Třídič hudby
Pravé straně PanelRear Panel
321 4

2 Nastavení: Power & připojení

1 DC IN Jack

2 MIDI IN & OUT konektory

3 LINE OUT Jack

4 PHONES Jack

To Jack se používá pouze pokud jste napájení QY20 od
volitelný síťový adaptér namísto baterií. Výstup DC kabel od
volitelný Yamaha PA-3, PA-4, nebo PA-40 AC napájecí adaptér je
zapojena zde.

DETAIL
Baterie jsou automaticky odpojí, když je zástrčka vložena do
zdířky DC IN.

Pokud plánujete používat MIDI klávesnici nebo jiný nástroj pro přehrávání a
program QY20, měla by být připojena k QY20 MIDI konektor
(Viz „MIDI připojení,“ dole). MIDI OUT konektor může
být připojen k externí tónový generátor, pokud chcete řídit externí
Hlasy z QY20 sekvenceru, nebo data MIDI záznam, jako je
MDF2 Yamaha, pokud chcete ukládat vaše písně a vzorů
diskety (. strana 163).

Tato miniaturní stereofonní zástrčka přináší line-úrovni stereo výstup
signál z QY20 pro připojení stereo zvuku systému (viz
„Audio připojení,“ dole). Výstupní úroveň je upravena pomocí
Ovládání hlasitosti na pravém bočním panelu.

Jakoukoli dvojici stereo sluchátka s miniaturní stereofonní zástrčka
může být připojen tady pro pohodlné sledování. Výstup PHONES
úroveň je upravena pomocí ovládání hlasitosti na pravém bočním panelu.

2 Nastavení: Power & připojení

Audio připojení -------------------------

Nejjednodušší způsob, jak sledovat QY20 zvuk je pomocí dvojice stereo

sluchátka (stereo miniaturní telefon plug type) zapojen do

PHONES jack. Pokud chcete používat externí stereo ozvučení,

Nicméně, použijte LINE OUT jack a dodává „Y“ kabel (mini

ature stereo telefon plug duální RCA pin konektory). Bílá RCA pin

plug jde vlevo-kanálový vstup z vašeho stereo ozvučení a

červený konektor jde do pravé-kanálový vstup.

LINE OUT

POZOR
Ujistěte se, že oba QY20 a váš zvukový systém jsou vypnuty
Při připojování.

L R
Stereo zvukový systém

2 Nastavení: Power & připojení

MIDI připojení

OUT – MIDI – IN

MIDI OUT

Přestože QY20 lze přehrávat a programovány z vestavěný

micro klávesnice, externí MIDI klávesnice připojené k MIDI IN

Konektor poskytuje přidanou výhody standardní klávesnice velikosti a

klíč rychlost citlivost (pokud vaše klávesnice má rychlost-citlivý klíč

deska). Připojte MIDI OUT konektor klávesnice MIDI

V konektor QY20, a ujistěte se, že klávesnice je nastavena na hodnotu

předá na příslušný kanál MIDI. QY20 MIDI kanál

signments jsou následující:

MIDI kanálu Hlasové
1 .............­............ Sequencer trati TR1
2 .............­............ Sequencer trati TR2

4 .............­............ Sequencer trati TR4
5 .............­............ Doprovod trati C1 (Chord 1)
6 .............­............ Doprovod trati C2 (Chord 2)
7 .............­............ Doprovod trati Ba (Bass)
10 .............­.......... Doprovod skladby Dr (bicí)

To jednoduše znamená, že pokud vaše klávesnice vysílá na kanálu MIDI 1,
bude kontrolovat QY20 hlasem, který je v současné době přidělené sekvencer
stopa 1, a tak dále. Viz strana 38 pro návod, jak přiřadit různé
Hlasy do režimu SONG stopy.

3 .............­............ Sequencer trati TR3
DETAIL
Data přijatá na kanálech MIDI jiné než výše uvedené také produkují
zvuk, v závislosti na zvoleném „PGC Mode“ (str. 162) a obdržela MIDI
Zprávy program změnit (viz „MIDI Data Format“ booklet).

Seznámení s QY20:
Jak kontrol práce

Ovládací prvky .............­.............­.............­......... ............... 24
Přehrát Demo .............­.............­.............­........ ............. 34

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

QY20 je poměrně jednoduché, konzistentní ovládání rozhraní, které, jakmile pochopil,

umožňuje provoz
rychlá a snadná, bez ohledu na to operaci, kterou provádíte. Pokud si přečtete tento
část pečlivě, a vyzkoušet postupy v zkuste toto: úseků, měli byste mít žádné
problém s přístupem a provozní QY20 má mnoho pokročilých funkcí.
Ovládací prvky ----------------------------

Zadní panel

CONTRAST DC INOUT – MIDI – INLINE OUT
Třídič hudby

Levá bočnice Právo boční panel

VOLUMEMIN MAX PHONES
ON OFF POWER
1!

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

2 637

Přední panel

add9E F G B C D
M M7 6 7 M7 M6 m M7 (B5)
add9 M9 9 srpna M9 mM7 M7 (11)
#
Bb
G #
Ab
7 (# 11)
7 (# 5) 7 (13)
7 (B13) 7 (# 9)
7 (B9)
7sus4
sus4 dim

  • --F #

GB
D #
Eb
C #
Db
Října
MODE
MENU

  • 1 +1

NE ANO
ENTER
INTRO NORMAL VARI. FILL1 FILL2 UKONČENÍ
CC
BASS
DOWN
Října
UP
Třídič hudby

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

1 přepínač POWER

ON

OFF POWER

2 LCD displej &
Ovládání kontrastu

CONTRAST

3 [MODE] Key

MODE
Snímku do polohy „ON“ obrátit na QY20, a na „OFF“
polohy vypnout.

DŮLEŽITÉ
Vždy zapnout napájení vypnout, když nepoužíváte QY20.

Tento velký multi-funkční displej s tekutými krystaly panel zobrazuje všechny parametry
a vyzve vás třeba provozovat QY20 s optimálním
snadnost a efektivnost.

Použijte regulaci kontrastu na zadním panelu pro dosažení nejlepších
displej viditelnosti (LCD viditelnost výrazně liší s pozorovacím úhlem
a osvětlení).

Pomocí tohoto tlačítka přepínat mezi QY20 píseň, hlasu a
VZOR režimy.

Zkuste toto:
Proměňte svůj QY20 na (vypínač je na levém
strana), poté stiskněte [MODE] klíč několikrát a
sledovat, jak se změní zobrazení. The [MODE] klíčových výzev
SONG, hlas, a vzor režimu se zobrazuje v
sekvence.

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

MODE
4 kurzorové klávesy
Nahoru
Tato 4 tlačítka pohyb „kurzoru“ kolem obrazovky, zvýraznění
různé parametry, které jsou k dispozici pro editaci (dále jen
QY20 kurzor se jeví jako tmavě blok s inverzní znaky).
Left Right
Zvolte režim zobrazení SONG (použijte [MODE] klíč,
jak je popsáno výše), pak zkuste použít kurzorové klávesy, aby
pohyb kurzoru po obrazovce.

Zkuste toto:
Dolů

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

m

5 [-1/NO] a [+1 / ANO]
Klíče

  • 1 +1

NE ANO

Tyto klíče jsou používány pro úpravu (změna hodnoty), parametr
který kurzor je v současné době nachází. [-1/NO] Klíč zmenší
(Snižuje postupně) hodnota zvoleného parametru, zatímco
[+1 / ANO] klíčových krocích (postupně se zvyšuje) parametr. Tisk
buď krátce tlačítko k úbytku nebo přírůstku parametru jedním, nebo
podržte tlačítko pro průběžné Dekrementační na zvyšování v
předepsaném směru.

The [-1/NO] a [+1 / ANO] tlačítka se používají také reagovat na "Jsi
Jsi si jistá? "napovídá, když se objeví. Stiskněte tlačítko [+1 / ANO] pokračovat
s provozem, nebo [-1/NO] pro zrušení.

TIP
Pro ještě rychlejší Dekrementační nebo zvyšování, stiskněte opak přírůstek /
úbytek klíčové držte klávesu odpovídající směru
Chcete zvyšovat nebo snižovat palců

Zkuste toto: Zvolte režim zobrazení SONG (použijte [MODE] klíč,
jak je popsáno výše), pomocí kurzorových kláves vyberte
provedení parametr („TR“ na displeji), pak zkuste
pomocí [-1/NO] a [+1 / ANO] změňte svůj
hodnotu. Nastavte zpět na „+00“, než může pokračovat.

Jedná se o provedení
parametr.

Použití

  • 1 +1

nastavit.

NE ANO

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

6 [MENU] a funkce [MENU] klíčových výzev menu funkcí nebo sub-režimy, které canKeys

jsou přístupné ze stávajících QY20 režimu, a funkční klávesy (
malé kulaté žluté klávesy), vyberte odpovídající položku z
menu, které se objeví na displeji.
Zvolte režim zobrazení SONG (použijte [MODE] klíč,
jak je popsáno výše), poté stiskněte tlačítko [MENU] klíč. Vy
měli vidět menu se zobrazuje vlevo.

MENU
Zkuste toto:
Stisknutím tlačítka Další stiskněte horní funkční klávesu (jedna okamžitě
práci seznamu.

napravo od „práce“ na menu) volat SONG
Způsob práce List:

Pohyb kurzoru nahoru.

Nyní můžete využít kurzorových kláves (nahoru a dolů pouze)
vybrat různé položky v seznamu Job. Zanechte
zobrazit jako je nyní, a přečtěte si o [ENTER]
klíč níže.

Pohyb kurzoru dolu.

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

7 [Enter]

ENTER
8 Sequencer Klíče

Kromě „zadání“, akordy v písni a vzorem režimy
(Což budeme učit o později), je [Enter] slouží k „Enter“
vybrané funkce menu.

Zkuste toto:
Předpokládejme, že jste prošel „Zkus tohle:“
Postup pro [MENU] a funkční klávesy, výše,
Nyní byste měli mít v režimu SONG práce List na vašem
QY20 obrazovce. Pomocí kurzorových kláves (nahoru a dolů pouze)
vyberte místo číslo 2 „Copy Měřící“. Nyní stiskněte
[Enter] se skutečně zapojit kopie opatření práce

  • Displej by se měl objevit, jak je znázorněno na levé straně.

Vzhledem k tomu nemáme opravdu chcete použít kopii opatření
pracovních míst, stiskněte tlačítko [MODE] klíč pro návrat na SONG
režimu. Dalo by se také stisknout horní funkční tlačítko (další
na „Exit>
>>>>>“ Na displeji), aby první krok zpět do
Pracovní List, a pak se znovu vrátit do režimu SONG.

Sekvencer tlačítka ovládání nahrávání a přehrávání ve skladbě
, struktuře režimy, a umožní vám najít konkrétní opatření
v rámci skladby nebo vzor. Jejich uspořádání a funkce jsou podobné jako
dopravní kontroly na magnetofon.

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

RECORD READY návrat vpřed
Stisknutím tlačítka se zapojit krátkým stisknutím přejít zpět opatření, stiskněte krátce

tlačítko pro pohyb vpřed
záznamu do režimu připravenosti. Musíte se držet, nebo pro kontinuální rolování. jedno

opatření, nebo držet za

Stiskněte tlačítko START / STOP, aby skutečně

kontinuální rolování.

zahájíte nahrávání.

GO TO TOP

START / STOP

Tato klávesa se dostanete přímo na

Stisknutím tlačítka spustíte nebo zastavíte nahrávání

První opatření („top“), ze současných

nebo přehrávání.

song nebo vzor.

9 Micro Keyboard Tato drobná 2-oktáva klávesnice umožňuje program QY20
kdekoliv, kdykoliv, bez nutnosti připojit externí MIDI klávesnici.
Je to i polyfonní, takže můžete přímo zadat akordy, jakož
jako jediné poznámky. Jediná věc, kterou postrádá, je rychlost citlivost.
QY20 však přijmout rychlost informace z externích
MIDI klávesnice.

#
Bb
G #
Ab
F #
GB
7 (# 11)
7 (# 5) 7 (13)
7 (B13) 7 (# 9)
7 (B9)
Při programování
doprovod skladby

C

D #
Eb
C #
Db
C

add9E F G B C D
M M7 6 7 M7 M6 m M7 (B5)
add9 M9 9 srpna M9 mM7 M7 (11)
micro-klávesnice je také používán
upřesnit akord kořeny a
typy mají být zapsány.

7sus4
sus4 dim

  • – –

INTRO NORMAL VARI. FILL1 FILL2 UKONČENÍ

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

Zkuste toto:
Sequencer
stopy 1. m
V režimu SONG, pomocí kurzorových kláves, aby místo
kurzor na sekvenceru stopy 1 pozice („TR1“ na
zobrazení).

Nyní hrají micro klávesnice. Měli byste slyšet
hlas, který je v současné době přidělené sekvenceru stopy 1.
Rovněž zkuste pohybující se kurzor za doprovodu basy
(„Ba“) a bicí („Dr.“) sleduje a hraje v současné době
účelově basa a buben hlasy. V písni
Způsob, mikro klávesnice přehraje hlasový přiřazen
aktuálně vybrané skladby (pokud jste záznamu

0 Octave Klíče

Října
DOWN
Října
UP
BASS

stopy doprovod akord, v takovém případě se používá k
specifikovat akordy).

Vzhledem k tomu, 2-rozsah oktávy z mikro-klávesnice nestačí
vážné hudby programování, [říjen DOWN] a [říjen UP] klíče
umožňují hřiště na klávesnici mají být posunuty nahoru nebo dolů v oktávě
krocích, v rozmezí 8 oktáv. Pokaždé, když [říjen DOWN] klíč
lisované hřiště klávesnice je posunut dolů o jednu oktávu, dokud
dolní hranice bude dosaženo. The [říjen UP] klíčové posuny hřiště
klávesnice se stejným způsobem.

! VOLUME ovládání

MIN

VOLUME
MAX
3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

Při nahrávání doprovod akord skladby v kroku režimu,
[říjen DOWN] klíč je použit k určení basy poznámku k akordy,
zatímco [říjen UP] klíč je použit pro vstup synkopovaný akordy.

VOLUME ovládání nastavuje hlasitost zvuku dodaného
přes oba LINE OUT a telefony konektory. Slide kontrolní směrem
„MAX“. Zvýšit objem nebo k „MIN“. Snížit
hlasitost.

POZOR
Nastavit hlasitost ovládání na „MIN“. Při připojení QY20 na zvuk
Systém poprvé, pak postupně zvyšovat hlasitost, dokud
požadované poslech úrovni dosaženo. Tento jednoduchý prevence může zabránit
neočekávaně vysoké hlasitosti z poškození vašeho systému reproduktorů
(A možná i vaše uši!).

3 Seznámení s QY20: Jak funguje kontrola

Play Demo ---------------------------

Jakmile jste nastavili QY20 a seznámit se s kon

úchytů, možná budete chtít přehrát pre-naprogramovaný demonstrace

slyšet, co QY20 dá dělat.

Z od písně nebo hlasové režimu zobrazení (použijte [MODE] klíč
vyberte) Stiskněte tlačítko [MENU] klíč.
MENU
X Stiskněte funkční tlačítko
hned vedle
„DEMO“ na displeji.
Počáteční demo displeji
by se měl objevit.

C Stiskněte tlačítko [/] pro spuštění demo přehrávání. Demo bude hrát
dokud se zastavil.

V Stiskněte tlačítko [/] klíčem k zastavení demo, poté stiskněte [MODE]
Klíčem k návratu do režimu, ze kterého byla zapojena demo.

VOICE režim:
Výběr, Hra, & Assigningthe QY20 Hlasy & Drums

Vyzkoušejte Hlasy .............­.............­.............­....... ........ 37
Tvorba Voice-na-Track Úkoly .............­............. 38
Mute tlačítka .............­.............­.............­........ ......... 38
Pan Hrnce .............­.............­.............­........ ............... 39
Fadery .............­.............­.............­......... .............­..... 40

mPan hrnce.
m
mPan hrnce.
m
4 VOICE režim: Výběr, Hra, & Přiřazení QY20 Hlasy & Drums

QY20 má 100 hlasů a 8 bicích sad, které mohou být vybrána, hrál, a přidělené
SONG režimu stop v režimu VOICE. Hlas mód také obsahuje grafický on-screen
„Mixer“, která ztlumení zvuku, pan hrnce, a fadery pro každou kolej (Drum Track není
mít pan pot).

Pomocí [MODE] pro výběr režimu VOICE displeje.

MODE
Aktuální skladby. Hlasové přidělené aktuální skladby.

SONG režimu stop.

Mute tlačítka.

Hlasové čísla.

m

Fadery.

4 VOICE režim: Výběr, Hra, & Přiřazení QY20 Hlasy & Drums

Vyzkoušejte Hlasy -------------------------

Přesuňte kurzor do hlasové číslo těsně pod „TR1“ na

na displeji (jako na displeji se zobrazuje vlevo). Všimněte si, že název

hlas v současné době přidělena na TR1 se zobrazí v pravém horním rohu

části displeje. Play mikro klávesnici a uslyšíte, že hlas.

DETAIL
V každém QY20 režimu, mikro klávesnice přehraje hlasový přidělené
aktuálně vybrané skladby. Klávesnice MIDI připojení k MIDI konektor,
Nicméně, bude hrát pouze hlas přidělené trati, která obdrží
na kanál, MIDI, že externí klávesnice je vysílat na:
MIDI kanál 1 hraje TR1, Channel 2 hraje TR2, kanál 3 hry TR3,
Channel 4 hraje TR4, kanál 5 hraje C1, C2 hraje kanál 6, kanál 7
hraje Ba, a kanál 10 hraje Dr. Kanál 10 také hraje jinou trať

vybrat, na které buben hlas („Dr1“ až „Dr8“) je přiřazena.

hlas čísla.

Pomocí [+1 / ANO] klíč ke kroku přes QY20 to 100 hlasy (vy

můžete použít [-1/NO] klíč na krok zpět, i), snaží se každý hlas

na klávesnici.

Mějte zvyšování minulosti hlasové číslo 100 a budete vybrat buben

kity 1 až 8 („Dr1“ až „Dr8“ na displeji). Zkuste tyto ven

na klávesnici, také.

DETAIL
TIP
Viz dodatek (str. 174) pro úplný seznam úkolů na vědomí (tj.
které bubnu nástroje jsou přiřazeny ke kterému poznámky) pro všech 8 bicích sad.

Pokud hrajete micro klávesnice, použijte oktáva kláves pro přístup k
celou řadu nástrojů, v každém bicí soupravu.

Použijte –1 +1
NE ANO

4 VOICE režim: Výběr, Hra, & Přiřazení QY20 Hlasy & Drums

Tvorba Voice-na-Track Úkoly -----------------

Mute tlačítka

Při nahrávání doprovodů (. Str. 52) nebo kompletního písní
(. Strana 108) v režimu SONG, budete muset určit, které hlasy
budou hrát který sleduje. Tyto úkoly jsou v
VOICE režimu. Chcete-li přiřadit hlasy do sekvenceru a doprovod
stopy, prostě přesuňte kurzor na hlas počtu požadovaných
trati, pak použijte [-1/NO] a [+1 / ANO] klíče zvolit hlas (nebo
bicí souprava) pro tuto trať.

DETAIL
Pokud je jiný vzor vybrané v režimu SONG, hlas přiřadit

davky tohoto typu jsou automaticky připomenout, že převažující žádnou váhu
přiřazení podána v režimu VOICE (pánev a nastavení hlasitosti jsou
nezměnil).

Ztlumení „tlačítka“, pod hlasové číslo pro každou kolej lze
používá k Mute (vypnutí) odpovídající trať. Posuňte kurzor na
příslušné tlačítko pro ztlumení zvuku, pak stiskněte [+1 / Ano] Ticho, které sledují,
nebo stiskněte [-1/NO] otočit ztlumený trati zpět.

Písmeno „M“, objeví se v vypnout zvuk tlačítek kolejí, které jsou potlačeny.
Skladby, které neobsahují data, nemůže být vypnut, a jejich ztlumení zvuku
jeví jako bílé, spíše než tmavé bloků. Na displeji se na levé straně,
Například, TR1 prostřednictvím TR4 obsahovat žádné údaje, a proto jsou
bílá. Ba trať byla potlačena, a kurzor je v současné době více než

4 VOICE režim: Výběr, Hra, & Přiřazení QY20 Hlasy & Drums

C2 trati tlačítko pro ztlumení zvuku. Všimněte si, že stav tlačítko pro ztlumení zvuku

během
které je kurzor umístěn je rovněž uvedeno v pravém horním rohu

  • 1 +1

NE ANO

části displeje (v tomto příkladu, „Mute = off“ pro C2 track).

Mute off. Mute na.

MUSICAL
POZNÁMKA
Mute tlačítka jsou šikovný způsob, jak jednoduše zase stopy, které nechcete

Pan Hrnce

  • 1 +1

NE ANO

Pan vlevo. Pan pravdu.

chtějí slyšet off. Při nahrávání skladeb nebo vzory, ale také aby bylo
možné ztlumit „Obsazeno“ trati, které by mohly ztížit slyšet důležitým
doprovod trati.

Podobně jako pan hrnce na mixážní pult, režim VOICE pan hrnce
mohou být použity k postavení zvuk odpovídající trať kdekoliv
zleva doprava ve stereo zvukového pole. Umístěte kurzor
v Pan Pot, pak použijte [-1/NO] a [+1 / ANO] tlačítka pro nastavení pánve
pozice. Grafické Pan Pot se budou střídat na odpovídající pozici.
Pánev pozice také číselné hodnoty (1 až 7), které
se objeví v pravém horním rohu obrazovky: „Left 7“ je plný levý a
„Právo 7“, je plné právo. Na displeji vlevo, TR3 je setřený o
půl cesty doleva („Left 4“).

DETAIL
Trať Dr nemá Pan Pot, protože bicí souprava hlasy se skládají
řady nástrojů, z nichž každý má nastavené stereo pozici.
Ty byly stanoveny na výrobu vhodné „stereo obraz“
bicí souprava.

4 VOICE režim: Výběr, Hra, & Přiřazení QY20 Hlasy & Drums

Fadery ----------------------------

Každá trať má grafický „fader“, které mohou být nastaveny k výrobě nejlepších

„Mix“ (rovnováha) mezi různými hlasy. Umístěte kurzor na

fader, pak použijte [-1/NO] a [+1 / ANO] tlačítka pro nastavení fader úrovni.

Grafické fader se posune na příslušné pozici (vyšší

vyšší objem, a nižší pro nižší hlasitosti). Fader postavení také

mít číselné hodnoty (000 až 127), které se objevují v pravém horním

rohu displeje: „000“ je minimální objem (bez zvuku) a

„127“ je maximální objem. Výchozí nastavení je „100“ pro všechny stopy.

Na displeji se na levé straně, má TR2 fader bylo nastaveno na tiché „50“.

  • 1 +1

TIP
Můžete přepínat mezi režimy SONG a VOICE

NE ANO

i když se jmenuje přehrávaná píseň, takže můžete nastavit všechny hlasové režim

parametrů
(Změna hlasů, mute skladby, posouvat a měnit nastavení hlasitosti)
při poslechu výsledky v reálném čase!

Nižší objem. Zvýšit objem.

Snadné doprovodu forOther nástroje

Výběr & Přehrávání přednastavené vzory .......... 42
Změna Akordy .............­.............­.............­......... .. 47
Ztlumení zvuku Skladby .............­.............­.............­......... ....... 51
Record Kompletní doprovodu ................ 52
Realtime doprovodu nahrávání ................... 52
Krok doprovodu nahrávání .............­............. 59
Použití QY20 jako bicí automat ................ 75

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Výběr & Přehrávání přednastavené vzory

Použití QY20 předvolby vzory můžete jednoduše vytvářet doprovody, které můžete hrát,

nebo
zpívat spolu s.
The QY20 má 100 přednastavených paternů, pokrývajících doprovod nejrůznějších

hudebních
styly. Zde je návod, jak si můžete vybrat a hrát vzory, zatímco v režimu SONG.

ZSelect režimu SONG
a „prázdné“ song.

Song číslo (1 … 20).
Hvězdičku (*) uveďte
prázdný song.

Použití

  • 1 +1

nastavit.

NE ANO

Aby bylo možné vybírat a přehrávat vzory, jak je popsáno
V této části si musí vybrat prázdné píseň

(Tj. ve kterém nemá nic zapsány). Prázdný
písně jsou označeny řadou hvězdiček
(„********“) Následující píseň číslo. Odlišný
song čísel (1 až 20) jsou vybírány jednoduše
pohybující se kurzor na píseň číslo a pomocí
[-1] A [+1] kláves.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

XSelect vzor číslo. Pomocí kurzorových kláves přesuňte kurzor na doprovodem Pat-
tern číslo, pak použijte [-1] a [+1] Tlačítka pro výběr typu
chcete hrát. Přednastavené vzory jsou čísla 001 až 100.

Umístěte kurzor zde (toto je
doprovod vzor číslo).

CStart přehrávání. Stiskněte [/] pro spuštění přehrávání zvoleného doprovodu
vzor. Hra indikátor se objeví na displeji a zelené
LED nad [/ key] bude blikat v současné přehrávání tempo.

Všimněte si, že „statické“ (opatření) číslo
na displeji záloh, protože každý MEA-

Play ukazatel.

m DETAILure se hraje. V tomto režimu přehrávání se
pokračovat až na míru „999“ a pak
opakuje opatření „001“.

Opatření číslo.

m

5 snadné doprovodu pro další nástroje

VListen ke vzoru je
variace.

Každý vzor má 6 přednastavených variant, nebo „sekce“ – INTRO, normální,
VARI., FILL1, FILL2, a končí.

INTRO ........ úvod
NORMAL … obvyklý průběh, který se používá pro „poezii“ z písně.
VARI. .......... variace, obvykle používané jako chorus nebo most.
FILL1 .......... fill-in 1, přechod z normální variace.
FILL2 .......... fill-in 2, přechod od variace k normálu.
UKONČENÍ ...... končí vzor.

DŮLEŽITÉ
Jsou-li intro, FILL1, a FILL2 sekce vybrané při přehrávání
vzor v režimu SONG, v sekci hry přes jednou a je automaticky
následuje buď normální nebo VARI. vzor. INTRO je
následuje normální, je FILL1 následuje VARI. a FILL2 je následován
podle NORM. FILL1 a FILL2 vzory automaticky poskytovat hladký,
„Hudební“ přechody mezi běžnou a VARI. sekcích. Přehrávání
automaticky zastaví po ukončení oddílu.

Aktuálně vybraný bod je zobrazen v hranatých závorkách
pod vzoru číslo a jméno.

„Normální“ výběr
V současné době hraje.

E F G B C E F G B C
INTRO NORMAL VARI. FILL1 FILL2 UKONČENÍ

DETAIL

  • 1 +1

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Můžete změnit vzorce přímo stisknutím příslušné klávesy na
micro-klávesnice, zatímco kurzor je umístěn na obou vzor
číslo nebo název sekce na displeji.

DETAIL
Micro-klávesnice části klíče nemají žádný zvuk, pokud je použit
přepínač sekcích.

Nově zvolený oddíl začne hrát od vrcholu
další opatření. „Další“ se objeví pod vzor číslo, dokud
nový oddíl skutečně začne hrát.

„Fill1“ byl vybrán a začne
hraje od vrcholu příštího opatření.

Můžete také změnit sekce umístěním kurzoru nad bod
jméno a pomocí [-1] a [+1] kláves.

vybrat sekcích.

NE ANO

5 snadné doprovodu pro další nástroje

BSelect různé vzory &
sekcích.

NStop přehrávání kdy platí.

S kurzorem přesune nad vzoru číslo můžete použít
[-1] A [+1] tlačítek vybírat různé vzory a pomocí micro-klávesnice
část klíče vybrat různé úseky během přehrávání. Ve všech
případy nově zvolený vzor nebo část začne hrát od
Na začátek příštího opatření. „Další“ se objeví pod vzor číslo
, dokud se nový model nebo část skutečně začne hrát.

TIP
Máte-li přesunout kurzor na tempo parametr (indikováno symbolem poznámku
a číslo v pravém horním rohu obrazovky), můžete použít
[-1] a [+1] tlačítka k nastavení přehrávání tempo, aby kdekoli od 30
až 250 tepů za minutu. Vezměte prosím na vědomí, nicméně, že pokud budete hrát vzor
, která má pomalý výchozí tempo na rychlé tempo, mohou být některé poznámky být

nepřirozeně
odříznout.

  • 1 +1

nastavit tempo 30 až 250 tepů za minutu.

NE ANO

Stop přehrávání kdykoli stisknutím [/] klíč. Pro více
hudební končí, vyberte UKONČENÍ sekci. Přehrávání se automaticky zastaví
po ukončení oddílu.

DETAIL
V závislosti na zvoleném typu, může některé hlasy nezní, pokud pat-
Rybák se začal z místa uprostřed vzor spíše než na
začátku.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Změna Akordy -------------------------

QY20 rysy sofistikovaných ABC (Auto Bass Chord) systém, který automaticky re-

harmonizuje
souzvuku a basové stopy, aby odpovídaly akordy určíte. Tím se vytváří kompletní doprovod
skladby snadno a rychle … prostě vybrat vzor, pak zadat požadované změny akordů

(podrobnosti v dalším
část). Zde je návod, jak pomocí micro-klávesnice zadat změny akordů.

ZPlay vzor. Zvolte a zahrát jednu z přednastavených vzorů, jak je popsáno v předchozím
části.

XMove kurzor na mikro-klávesnice může být použita k zadání akordy pouze tehdy, když

teď

akord symbol.
SOR se nachází nad akord symbol na displeji. Pomocí kurzoru
kláves přesuňte kurzor na akord symbol ve spodní části displeje.

Chord symbolu.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Centrum akord. Všimněte si, že spodní oktávu mikro-klávesnice má akord root
názvy „E“ až „D“ označené na klávesách, a horní oktáva
Klíče jsou označeny různými typy souzvuku.

add9E F G B C D
M M7 6 7 M7 M6 m M7 (B5)
add9 M9 9 srpna M9 mM7 M7 (11)
#
Bb
G #
Ab
7sus4
sus4 dim

  • --F #

GB
C

D #
Eb
C #
Db
7 (# 11)
7 (# 5) 7 (13)
7 (B13) 7 (# 9)
7 (B9)
C

INTRO NORMAL VARI. FILL1 FILL2 UKONČENÍ

Příklad: Zadejte G7 akord. Chcete-li zadat akord, stiskněte tlačítko příslušné požadované

akordu
root, pak klávesu odpovídající požadovaný akord typu (akordu
typ klíče střídavě vyberte horní a dolní akord typy s označením
… Sledovat na displeji), a konečně [Enter].

G
ENTER
DETAIL
Akord je vlastně součástí pouze tehdy, když [Enter] se
lisované. Až do [ENTER] klávesa stisknuta, nově uvedené akord
root a zadejte bude blikat na displeji.

Vlastně, můžete stisknout akord typ klíče a pak root klíč,
pořadí nezáleží.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Souzvuku Typy

add9 ...... vysokou přidanou devátý. M7 (11) .. menší Seven Eleven.
M. .......... major. M7 (B5) .. menší byt sedm pět.
M9 ......... hlavní devátý. 7 (# 9) ..... sedmé ostré devět.
M7 ......... hlavní sedmý. 7 (B9) ..... sedmé byt devět.
srpna ........ rozšířená. 7 (B13) … sedmé byt třináct.
6 ............ šesté místo. 7 (13) ..... sedmá třinácti.
9 ............ devátá. 7 (# 11) … sedmé ostré jedenáct.
7 ............ sedmý. 7 (# 5) ..... sedmé ostré pět.
add9 ...... menší přidanou devátý. 7sus4 … sedmé pozastaveno čtyři.
m. .......... menší sus4 ...... pozastaveno čtyři.
M9 ......... menší devátý. – – -........ Non-ABC (viz „detail“
M7 ......... menší sedmý. níže).
mM7 ...... menší hlavní sedmý. dim ........ zmenšil.
M6 ......... menší šestý.
„- – -“ Akord typové označení je speciální „non-ABC“ typu, které mohou být
slouží k vytvoření doprovodu vzory bez omezení harmonických
systému ABC. Viz strana 95 podrobnosti.

DETAIL
TIP
Zadáte-li pouze akord root bez akord typ, bude výsledek
durový akord.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

VTry z různých akordů
s různými vzory.

BStop přehrávání kdy platí.

Během přehrávání se můžete pohybovat kurzorem až na číslo vzorku,
vybrat jiný vzor, pak přesuňte kurzor zpět do akordu symbol
a vyzkoušet různé akordy s novým vzorem.

TIP
Máte-li přesunout kurzor na „TR“ (transponovat) parametr, můžete použít
pak [-1] a [+1] tlačítka provést hřiště celého vzoru nahoru
nebo dolů v půltón krocích v rozsahu dvou oktáv. Transponovat
nastavení „+00“ produkuje normální hřiště.

Stop přehrávání stisknutím [/] klíč. Můžete také zastavit přehrávání
po ukončení příslušné výběrem UKONČENÍ sekci
(Kurzor musí být na vzoru číslo nebo název sekce to udělat).

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Ztlumení zvuku Skladby ---------------------------

Ztlumení „tlačítka“, pod každým název skladby lze použít pro ztlumení

(Vypnutí), odpovídající dráze, a to buď při přehrávání se zastaví, nebo
běh. Přesuňte kurzor na příslušné tlačítko pro ztlumení zvuku, pak stiskněte
[+1 / Ano] Ticho, které sledují, nebo stiskněte [-1/NO] otočit ztlumený trať
zpět.

  • 1 +1

NE ANO
Mute off. Mute na.
Písmeno „M“, objeví se v vypnout zvuk tlačítek kolejí, které jsou potlačeny.
Skladby, které neobsahují data, nemůže být vypnut, a jejich ztlumení zvuku
jeví jako bílé, spíše než tmavé bloků. Vezměte prosím na vědomí, že tmavý
tlačítko pro ztlumení zvuku se objeví obrátil, když je kurzor umístěn nad ním
(Bílá na tmavý kurzor). Na displeji doleva, například,
TR1 prostřednictvím TR4 neobsahují žádná data, a proto jsou bílé. C1
a C2 stopy byly potlačeny, a kurzor je v současné době přes
C2 trati tlačítko pro ztlumení zvuku.

MUSICAL
POZNÁMKA
Mute tlačítka jsou šikovný způsob, jak zase stopy, které nechcete, aby
slyšet off. Ve výše uvedeném příkladu, např. C1 a C2 pásy mají
byl vypnutý, takže pouze basy a bicí doprovod. Vy
by také mohla ztlumit basy trať, pokud chcete jen bubny.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Record Kompletní doprovodu

QY20 nabízí dva způsoby záznamu doprovodu uvedením modelů a
akordy: „realtime“ a „krok“ nahrávání. V reálném čase metoda je nejrychlejší a

nejjednodušší, pronájem
nahrát model a akordické změny „on the fly.“ The krok metoda vám podrobnější
kontrolu, a je vynikající způsob, jak přidat dotváří doprovodu
zaznamenána v reálném čase.

Realtime doprovodu nahrávání -----------------

Jakmile budete vědět, jak vybrat vzory, oddíly a zadejte akordy

v režimu SONG (viz předchozí sekce), nahrávání základní

doprovod v reálném čase je velmi jednoduché. Opakuje a tempo změny mohou

být přidány později pomocí kroku záznamu metodou (str. 59).

ZSelect režimu SONG Použijte [MODE] pro výběr režimu SONG as & teď
prázdný píseň. SOR se nachází přes píseň číslo v horní části displeje, použijte
[-1] A [+1] kláves vyberte prázdné píseň číslo v případě potřeby.
Prázdné písně jsou označeny řadou hvězdiček („********“) po
song číslo.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Hvězdičky (*) uveďte prázdný song.Song číslo (1 … 20).
DETAIL
MODE
Pokud z nějakého důvodu všech 20 skladeb obsahuje data, použijte
„Clear Song“ funkce popsané na str. 137 až jasné
song pro nahrávání.

XEngage záznamu připravena Stiskněte tlačítko [?] Klíč, aby se zapojily záznamu režimu

připravenosti. Červená LED
režimu. nad [?] klíč bude světlo.

„REC“ se zobrazí při
režimu záznamu je zasnoubená.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

CSelect realtime
režimu záznamu.

Umístěte kurzor zde vyberte
realtime režimu záznamu.

Přesuňte kurzor na „REC skutečný krok“ oblast displeje,
potom stiskněte levé tlačítko kurzoru vyberte „REAL“ režimu (pokud to není
již vybrán). Zvolený režim záznamu je indikován dvojicí
šipky na obou stranách název režimu – tj. „> REAL <“. Jednou
vybrané, přesuňte kurzor svisle přestěhovat do jiných oblastí
obrazovce. Šipek zůstane umístěn na zvoleném režimu ne
Oblast, kde se pohybujete kurzorem.

VSelect výchozí pat-Přesuňte kurzor na číslo vzorku, oddíl, akord, a tempotern, oddíl,

akord, &

parametry, a nastavit podle potřeby.

tempo.

TIP
Je to někdy jednodušší nastavit pomalé tempo pro realtime nahrávání, takže si
mít spoustu času k zadání typu a změny akordů.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

BSelect „Pat“ trať přesuňte kurzor na trati oblasti displeje, a pak se přesunout therecord

vzorem & sekce

kurzor na bok vyberte „Pat.“ Jednou vybrané, přesuňte kurzor vertikálně

změny.

ticky se přestěhovat do jiných oblastí na obrazovce. Zdůraznit, zůstane
pod vybranou skladbu bez ohledu na to, kde se pohybujete kurzorem.

Zvolte „Pat“ pro záznam typu změn.

NRecord. Stiskněte [/] pro zahájení nahrávání vzor změny. Metronom
bude znít, a budete mít dva-měřit počítat-v předchozím
Na první opatření skutečně zaznamenána. Hrabě-in je také indikován
negativní čísla v „statické“
parametr. Pokud 4 / 4 vzor je vybrána,
Například, hrabě-in
běžet od opatření „-08“ na „-01“,
poté nahrávání začne od
opatření „001“.

Realtime nahrávání probíhá.

Minus opatření čísla během

m

Počet-in.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Vzhledem k tomu, jste zvolili „Pat“ záznam, kurzor se automaticky

přejít na vzoru číslo při spuštění nahrávání. Vše, co musíte

udělat, aby záznam typu a část změn je vybrat požadovanou pat-

Rybák čísla pomocí [-1] a [+1] klíče a část změny pomocí

vhodné micro-kláves. Pamatujte, že všechny struktury a sec

vání změny nastanou od vrcholu další opatření po změně

je součástí. Také mějte na paměti, že INTRO automaticky

přejít na obvyklý průběh, bude FILL1 automaticky přepne do

VARI. vzorem, a FILL2 se automaticky přepne do NOR

MAL vzor.

DETAIL
Sekvenceru skladeb (TR1 až TR4), nebude zvuk při doprovodu
sledovat nahrávání i když obsahují data.

MStop nahrávání. Stop nahrávání buď stisknutím tlačítka [/] klíč, nebo volbou
UKONČENÍ sekce. Normální SONG režimu přehrávání se automaticky znovu jmenována
Když zastavit nahrávání.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

<Zapojit záznam ready Stiskněte tlačítko [?] Klíč, aby se zapojily záznamu ready MODE

(theagain a zvolte „CHD“.

„REAL“ režim bude ještě vybrán), pak se přesuňte kurzor na

sledovat části displeje a vyberte „CHD“, aby se záznam akord
změny.
Zvolte „CHD“ pro záznam
akord changes.Asterisks zmizely
protože song nyní obsahuje
data. Pomocí "Song
Název "zaměstnání (str. 135) ke vstupu
původní jméno.

Record.

Stiskněte [/] pro zahájení nahrávání změny akordů. Metronom
bude znít, a budete mít dva-měřit počítat-in.

Vzhledem k tomu, jste zvolili „CHD“ záznam, kurzor se automaticky
přesunout do akordu při spuštění nahrávání. Vše, co musíte udělat, aby
záznam změny akordů, je vstoupit do požadované akordy, jak je popsáno v
dále jen „Změna Akordy“ části (str. 47).

TIP
Chord změnám skutečně dojde na čtvrt-note divizí, tak zkuste stisknout
[Enter] vstupte do každého akordu buď přesně na beat, nebo zlomek
úseku před beat, na který chcete akord změna
nastat.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

? Stop nahrávání.
Stiskněte [/] klíčem k zastavení nahrávání, kdy se všechny požadované akord
změny byly zapsány. Normální SONG režimu přehrávání se automaticky
re-vybraný, když vás zastaví nahrávání.

[Poslechněte si výsledky. Stiskněte [/] pro přehrávání a podívejte se na doprovod

právě jste zaznamenány.
DETAIL
TIP
Všimněte si, že v současné době hraje akord je zobrazena v normálním akordu symbol
Umístění na displeji, zatímco další akord je prokázáno, že její právo. Pokud se
stejný akord trvá déle než 2 opatření, nicméně, další akord
není zobrazen.

Nebojte se, pokud jste udělali několik chyb. Jednoduché skluzu-up se v
realtime režimu záznamu mohou být obvykle opravena v režimu záznamu kroku …
popsáno dále.

„Am7“ v současné době další akord je
hraní. „G7“.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Krok doprovodu nahrávání -------------------

Záznam STEP režim poskytuje čtyři různé doprovod

sledovat data-vstup zobrazuje: „Pat“ (vzor změn), „CHD“ (akord

změn), „RPT“ (opakuje), a „tmp“ (tempo změn). V každém z

Tyto můžete individuálně zadávat nebo mazat vzor, akord, opakování, a

tempo změn na přesně požadovaných lokalitách.

Vyberte prázdnou skladbu, pokud chcete zaznamenat nové písně v kroku

ZSelect píseň k záznamu.

režimu záznamu, nebo vybrat píseň, která již obsahuje data, pokud chcete
provést změny nebo doplňky.

XEngage záznamu připravena Stiskněte tlačítko [?] Klíč, aby se zapojily záznamu režimu

připravenosti. Červená LED
režimu. nad [?] klíč bude světlo.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

CSelect krok rekord
režimu.

Kurzor zde pro zvolení kroku
režimu záznamu.

Přesuňte kurzor na „REC skutečný krok“ oblast displeje,
stiskněte pravé tlačítko kurzoru vyberte „STEP“ režimu (pokud to není
již vybrán). Zvolený režim záznamu je indikován dvojicí
šipky na obou stranách název režimu – tj. „> STEP <“. Jednou
vybrané, přesuňte kurzor svisle přestěhovat do jiných oblastí
obrazovce. Šipek zůstane umístěn na zvoleném režimu ne
Oblast, kde se pohybujete kurzorem.

VSelect „Pat“, „CHD“,
„RPT“, nebo „tmp“.

Přesuňte kurzor na trati oblasti displeje, a pak posun
kurzor na bok vyberte „Pat“, „CHD“, „RPT“, nebo „tmp“. Jednou zvolený,
přesuňte kurzor svisle, chcete-li přesunout do jiných oblastí
na obrazovce. Zdůraznit, zůstane pod zvolenou trať č.
Oblast, kde se pohybujete kurzorem.

Zvolte „Pat“ pro záznam typu změny, „CHD“ na
záznam změny akordů, „RPT“ k záznamu opakuje,
nebo „tmp“ pro záznam tempo změn.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

BStart nahrávání. Stiskněte [/] vytočíte vybraný krok zobrazení záznamu.

NEnter požadované pat-
tern, souzvuk, opakování, a
tempo data.

MStop nahrávání.

Viz následující sekce pro více informací o tom, jak využít každý
step-režimu záznamu dat-vstup displeje.

TIP
Můžete přepínat přímo mezi
Jdi na „Pat“ obrazovky. vzor, souzvuk, opakovat, a tempo
data-vstup zobrazuje při záznamu
Režim se zabývá pouhým stisknutím

Jdi na „ICHS“ obrazovky.

[MENU] vytočíte menu
ukázaný tady, a pak funkce

Jdi na „RPT“ obrazovky.

klávesu odpovídající displeje
chci jít.

Jdi na „tmp“ obrazovky.

Stiskněte [/] pro opuštění režimu krok záznamu a vrátit se do
normální SONG režimu přehrávání.

mmmm

5 snadné doprovodu pro další nástroje

„Pat“ – Krok Record Pattern změny

Zde je návod, jak záznam STEP vzor displej bude vypadat, pokud jste zvolili prázdnou

skladbu (vhodné
vzor data se zobrazí v případě, že vybraný song obsahuje data).

2. opatření.

Opatření číslo. m první opatření.

Taktu.

m

Následná opatření následovat.

Kurzor zde nastavit kurzor zde
číslo vzorku. nastavit oddílu.

? Pohybují &
Zadávání dat
Posun nahoru (viz spodní
opatření čísla).

Přejděte dolů (viz vyšší
opatření čísla).

Posun nahoru (viz spodní
opatření čísla).

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Jako obvykle, jsou kurzorové klávesy slouží k přesuňte kurzor na místo,
, ve kterém chcete zadávat data, a [-1] a [+1] klíče
použity skutečně zadat nebo změnit data.

Kurzorové klávesy také přesune dopředu nebo dozadu přes
song: pohybující se kurzor kolem spodní části obrazovky přistupuje další
opatření, a pohybuje se nad horní části obrazovky přístupů
předchozí opatření (pokud existují). Ve struktuře zobrazení pohybujících
bokem se dostanete do taktu, vzor číslo, a
sekce parametry.

Ve všech záznamu zobrazuje STEP sekvenceru kláves může být také
presouvat dopředu nebo dozadu přes píseň. The [p] klíč
vás přesune přímo na první opatření.

Jdi na první opatření. Přejděte dolů (viz vyšší
opatření čísla).

5 snadné doprovodu pro další nástroje

? Číslo vzorku a
Část
? Taktu
Žádný vzor číslo 001 až 200 (presetů a uživatelských zvyklostí)
lze zadat pro každé opatření. Pouze přednastavené vzory, nicméně,
mají oddíly. Vzor Název se zobrazí na pravé straně pat-
Rybák číslo. Pouze jeden vzorek & sekce mohou být zapsány na míru,
a že model začne hrát od začátku měření
, ve kterém je vložen.

Model vstoupil jednou bude i nadále hrát, dokud jiný vzor
je součástí. Pokud chcete změnit oddíly beze změny pat-
tern číslo, stačí zadat část.

V příkladu zobrazení na levé intro části vzoru 006
hraje na prvním opatřením, normální oddíl stejného typu je
vybraných opatření 2.

I když výchozí taktu pro zvolený vzor je automaticky
vybrané, v době podpisu hodnoty pro každé opatření mohou být
změněn. K dispozici čas podpisy jsou:

1 / 4 ......... 8 / 4

? Vymazání Pattern změny
5 snadné doprovodu pro další nástroje

Je-li doba podpis je vybírána tak, aby výsledky v kratším opatření než
vzor výchozí, bude vzor zkráceny (zkrátit) změněno.
Pokud vybraný výsledky době podpisu v delší opatření než
vzor výchozí, bude vzor se opakuje naplnit stanovené
měření délky.

Funkčního tlačítka bezprostředně napravo od „ERS“, na displeji
lze použít k vymazání taktu, vzor číslo, nebo sekce
data, ve kterém se nachází kurzor. Máte-li vymazat čas podpis
změna je výchozí hodnota taktu pro stávající trend bude
automaticky re-zvolen.

m

Stiskněte k vymazání vzor, oddíl, nebo čas
podpis změna na pozici kurzoru.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

„CHD“ – skokové změny Record Chord

Zde je návod, jak záznam STEP akord displej bude vypadat, pokud jste zvolili prázdnou

skladbu (vhodné
akord data se zobrazí v případě, že vybraný song obsahuje data).

Opatření číslo. m

1. opatření.

Taktu.

m

2. opatření.

Následná opatření následovat.

Jeden beat.

Umístěte kurzor na beat
na kterém je akord
být zapsány.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

? Akordy
Jeden akord lze zadat za čtvrtletí na vědomí. Umístěte kurzor na
vyžaduje čtvrtina-note rozdělení na displeji a zadejte akord přes
mikro-klávesnice v normálním způsobem (viz str. 48). V tomto příkladu
displej na levé straně, durový akord je zapsána na prvním úderem
První opatření, B menší sedmého na třetí beat první opatření,
a D dur na první beat druhého opatření.

? Zadání Bass Poznámka: Můžete zadat basy poznámku k použití s akordem do usingFor

Chord
the [říjen DOWN] klíč (viz „BASS“ značení pod klíč).

Příklad: Zadejte Bm7 akord s Enter akord běžným způsobem, stiskněte [říjen DOWN /

BASS]
E v basu.

B
M7
M9
klíč (lomítko se objeví pod akord název), pak stiskněte tlačítko na
micro-klávesnice, která odpovídá požadované bas poznámku (basy
Poznámka se zobrazí vpravo od lomítka).

Října
DOWN
E
BASS

TIP
Můžete přidat basy stávající akordy bez nutnosti re-vstup
Celý akord pouhým pohybem kurzoru na akord, a pomocí [říjen
DOWN / BASS] klíč k určení basy poznámku. Bas na vědomí, mohou být odstraněny
od akord umístěním kurzoru na akord, a to buď re-vstupující
akord, nebo stisknutím [říjen DOWN / BASS] dvakrát tlačítko.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

? Synkopovaný Akordy
Příklad: Zadejte synkopovaný
D akordu.

D října
UP
Akordy lze synkopovaný (tj. akordu skutečně začíná eighthnote
před beat, na kterých je zapsána IT) pomocí [říjen UP]
klíč (Poznámka: „ES“ označení pod klíč). Zadejte akord v
normálním způsobem, pak stiskněte [říjen UP] klíč (synkopa symbol bude
objeví pod akord jméno).

TIP
Můžete přidat synkopy stávající akordy bez nutnosti re-vstup
Celý akord pouhým pohybem kurzoru na akord a stisknutím
[Říjen UP] klíč. Synkopa může být odstraněn z akord tím, že se
kurzor na akord, a stisknutím [říjen UP] klíč.

.
Vymazání Akordy funkčního tlačítka bezprostředně napravo od „ERS“, na displeji
lze použít k vymazání akord, ve kterém se nachází kurzor.
Stiskněte k vymazání akord na
pozici kurzoru.

m
5 snadné doprovodu pro další nástroje

? Chord Display Chord basy a synkopy značky objeví na displeji asDuring přehrávání
jsou v režimu přehrávání skladby.

Half-note ukazuje

délka akordu.

„/ E“ znamená, že Bm7
Hraje se s basy E.

Synkopa ochranné známky.
Chord skutečně

m

zdvihadla 1/8-note dříve.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

„RPT“ – Krok Record opakuje

Záznam STEP „RPT“ displej umožňuje tři různé typy repetic které mají být uvedeny na

vhodných
body za píseň: start opakovat, konec / počet opakování, a na konci skladby.

Kurzor zde pro vstup opakovat

V horní části opatření.

na konci měření.

? Opakuje start opakovat (B) nebo na konci písně ochranné známky (M), může
budou vybírány [-1] a [+1] klíče, když je kurzor
se nachází v horní části opatření, a na konci
Konec opakování značka (N) lze vybrat, když je kurzor

m

Mend písně.
m
Začátek

opakovat.

umístěna na konci tohoto opatření. Když do konce roku

opakovat.

opakovat známka je zvolena [-1] a [+1] klíče jsou

Počet

opakuje. používá rovněž k výběru jakýkoliv počet opakování od 02 až

99. Když se „X02“ je vybrán, například sec70

5 snadné doprovodu pro další nástroje

ních písní mezi „B“ a „značky N“ se hraje dvakrát (opakované
jednou), pak píseň pokračuje až do příštího opakování části nebo
na konci skladby.

TIP
Můžete dokonce zadat opakuje ve opakuje (toto je známé jako „vnoření“
opakuje). Až 10 opakování mohou být vnořené.

? Vymazání opakuje funkčního tlačítka okamžitě napravo „ERS“ na
displej může být použit k vymazání opakovat, na které je kurzor
Veškerý materiál, který zaznamená za doprovodu skladby v
realtime režimu záznamu po vložení opakování nebude ovlivněn
těmito opakuje.

se nachází.
Stiskněte k vymazání opakovat na
pozici kurzoru.
DETAIL

5 snadné doprovodu pro další nástroje

„Tmp“ – skokové změny Record Tempo

Záznam STEP módu „tmp“ displej může být použit pro vstup okamžitý tempo změn, stejně

jako
postupné ritardando a Accelerando tempo změn.

2. opatření.

Opatření číslo. m

1. opatření.

Taktu.

m

Následná opatření následovat.

Umístěte kurzor na beat na jeden beat.
, který tempo změn je
nastat, nebo začít.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

? Tempo změn Umístěte kurzor do středu
opatření / beat, ve kterém chcete tempo
změna začít, pak použijte [-1] klíčem k
zadejte „rit“ (tempo snížení) hodnoty nebo
„Accel“ nebo „rit“. [+1] Klíč pro vstup „zrychlení“ (tempo in-
Výše tempo změn.

nemačkal) hodnotu. Výše tempo

Počet beatů, nad nimiž

změna je uvedeno v tepů za minutu, takže

tempo změně došlo.

Pokud je výchozí tempo je 120 a zadáte
„Accel“ hodnotu 10, bude tempo zvýšení
o 10 tepů za minutu až 130.
Jediným omezením je, že není možné zadat
tempo změn, jejichž výsledkem je tempo
pomalejší než 30 nebo vyšší než 250.

Chcete-li zadat postupné Accelerando nebo ritardando změn, nejprve nastavit

množství „zrychlení“ nebo „rit“ změna vyžaduje, jak je popsáno výše, pak

přesuňte kurzor na nižší číslo, a použití [-1] a [+1] klíče

zadat počet beatů ve kterém chcete změnit tempo

nastat. Ve vzorku displeji doleva, bude tempo zvýšení o

12 přes dva tluče (kroucený šipka se rozprostírá po zadaném počtu

z beatů).

5 snadné doprovodu pro další nástroje

V dalším vzorku zobrazení ritardando dne 25 tepů za minutu je nastavena
dojít k více než šesti úderů.
DETAIL
Kroucený šipka, která představuje dobu trvání tempo změn pouze
se objeví ve dvou opatření na displeji. Můžete zadat
mnohem delší délky tempo změn (maximálně z 99 opatření),
ale na šipku se nebude zobrazovat, když přejdete na obrazovce vidět následující
opatření.

? Vymazání Tempo změny funkčního tlačítka bezprostředně napravo od „ERS“, na displeji
lze použít k vymazání tempo změn, na které je umístěn kurzor.
m

Stiskněte k vymazání tempo
Změna na pozici kurzoru.

5 snadné doprovodu pro další nástroje

Použití QY20 jako bicí automat

I když můžete vytvořit kompletní doprovod pomocí přednastavených vzorů, jak je popsáno
v předchozí části, můžete také vypnout C1, C2, a Ba stopy, odcházející jediný Dr
trati, takže QY20 funkce jako automatický bubeník. Můžete vytvářet buben-pouze

doprovod
pomocí bicí stopy z přednastavených vzorů, nebo záznam originální bicí stopy pro Vaše
vlastní vzory, jak je popsáno v následující kapitole.

Je také možné zaznamenat buben hlasy do sekvenceru skladeb, jak je popsáno v části

"Vytvoření
Kompletní Song "kapitoly (str. 108).

76 • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Vytvoření originální vzory

Nahrávání Original
ABC Pattern .............­.............­.......... 78
Realtime Pattern nahrávání ......... 78
Krok Pattern nahrávání ............... 86
Přehrávání ve struktuře režimu … 94
Bez doprovodu
Omezení ABC .............­.......... 95
Pattern Práce .............­.............. 96
1: rastr .............­.............­.. 98
2: Quantize .............­.............­......... 99
3: Transpozice .............­.............­.... 100
4: Změna rychlosti .............­.......... 101
5: Úprava Gate Čas .................. 102
6: Pattern Jméno .............­............ 103
7: Jasné stopy .............­.............­.. 104
8: jasný model .........

anonym

---------------------------------------[SOUNDLAB]-
Soundlab Minisynth
---------------------------------------[YAMAHA]-
Yamaha SHS-10 Keytar
Yamaha QY70
Yamaha QY100
Yamaha W5
Yamaha W7
Yamaha W11
Yamaha CS-01
Yamaha CS-01 mkII
Yamaha DX100
Yamaha CBX-K1XG
Yamaha PSS 470
Yamaha SHS-10
Yamaha SU10