mirecek1961

Název přístroje – označení typu

Prosím o vysvětlení nápisu na sat přístroji. U přístroje Mascom MC1110Cr mám i nápis MkII. Nevíte prosim někdo, co vlastně to MkII znamená a jaký je díky tomu rozdíl u přístroje stejného typu, ale již bez označení MkII. Díky za brzkou odpověď.

Nejlepší odpověď
cochee

To se někdy používá, často u automobilů nebo vojenské techniky, znamená to „Mark II“ a to Mark má více významů, ale zde je to doslova značka a lépe by se to přeložilo jako varianta nebo verze, takže zde druhá verze toho přístroje Mascom MC… . Zde konkrétní rozdíly ale neznám, je třeba googlit.

Další odpovědi
Emefej

Mark, zde ve významu verze.