Lokální anestezie u zubaře

Ahoj,prosím o info,proč vlastně dřívější zubaři nepoužívali lok. anestezii třeba při vrtání.Před extrakcí obvykle nebýval problém,jinak byla žádost o znecitlivění odmítnuta nebo nějak zamluvena a nezodpovězena.Co bylo důvodem ? Snaha snížit náklady na ošetření ? Zkrátit čas ošetření ? Nějaké problémy s tehdejšími anestetiky ? Nebo nějaké obecné nařízení k tomuto ? Moje současná doktorka s tím nemá problém ale toto mne stále zajímá.Předem díky.

Odpovědi
Michal

Jiný kraj jiný mrav se říká,proto byly návyky stomatologů jiné a mnohdy méně nákladné.Protože by mě být pacient pánem
mnohdy se mu vyhoví ve všem.Nevím jestli je lok.anestezie vhodná u vrtání,to,jak pacient reaguje je určitým signálem pro lékaře

Kájina

Dřív byl hlavně problém v typu používaného anestetika, který mělo i více vedlejších účinků, takže se k jeho použití přistupovalo obezřetněji.