KK-15

Ustřižení uzdičky jazyka

Dobrý den,
nedávno mě můj zubař upozornil na to,že bych měla jít na přestřižení uzdičky jazyka a to jak u spodního tak i u vrchního rtu. Tak bych se chtěla zeptat jaký má vubec význam ustřižení uzdičky? Nikdy dřív mi tam nevadila. Bude to vůbec k něčemu?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Příliš přirostlý jazyk může ovlivňovat výslovnost.......

Další odpovědi
Danča84

Pevná nebo krátká jazyková uzdička může negativně ovlivňovat výslovnost, jak psal Drap.
Uzdičky u horního a spodního rtu ale nejsou totožné s jazykovou! Pokud jsou upnuté vysoko, (můžeš mít i mezírku mezi předními zuby), je riziko že budeš mít v pozdějším věku zdravotní potíže. Pevná uzdička odtahuje dáseň, odhaluje zubní krčky, zuby jsou pak citlivé na studené, teplé, kyselé, sladké…, krčky nejsou už chráněné sklovinou, takže na nich více vznikají zubní kazy a pokud bude dáseň ustupovat dále, může to vést ke vzniku paradentózy a vypadávání zubů. Tedy žádná sranda.
Zákroku se nemusíš bát, probíhá v lokální anestezii jako třeba trhání zubů. A pak si budeš moct dopřát pořádnou porci zmrzliny, na zchlazení aby Tě to tolik nebolelo až bude ustupovat anestezie:-)))