Reezo

lidi myslíte si , že je zákon nadřazený všem kodexům a vyhláškám?

Svoboda projevu (též svoboda slova) je svoboda vyjadřovat se bez cenzury a bez omezení. Synonymní termín svoboda vyjadřování bývá někdy používán pro indikaci, že nejde jen o svobodu projevu, ale také o svobodu informace a myšlenky přijímat, vyhledávat a rozšiřovat jakýmkoli způsobem, bez ohledu na použité prostředky. Tyto svobody jsou úzce spjaty s konceptem svobody myšlenek. V praxi není svoboda projevu v žádném státě absolutní a běžně podléhá omezením, například v případě „projevu nenávisti“.

Právo na svobodu projevu je zakotveno jako lidské právo v Článku 19 Všeobecné deklarace lidských práv a v Mezinárodním paktu o občanských a politických právech (ICCPR). ICCPR definuje právo na svobodu projevu jako „právo mít názory, a to bez překážek. Každý by měl mít právo na svobodu vyjadřování“[1][2]. Svoboda projevu je navíc zakotvena v evropských, amerických a afrických regionálních normách lidských práv
Doplňuji:
je li kodex či vyhláška v rozporu se zákonem ČR tak automaticky platí pouze zákon

Nejlepší odpověď
anonym

Zákony platí pro všechny. Pravidla a kodexy je jenom rozpracovávají do určité konkrétnější podoby.
Nepleť si svobodu projevu a demokracii s nedodržováním ostatních zákonů. Svoboda projevu má také svá zákonná omezení.
Majitel webu má právo s rámci platného zákona uzpůsobit podmínky pro uživatele tak, aby vyhovovaly jeho zájmům. My jako registrovaní členové jsme při své registzraci potvrzovali, že podmínky majitele se zavazujeme dodržovat. Kdo není ochoten jednat v rámci pravidel a kodexu, nemusí na Odpovědi.cz chodit. Pro nás je to svobodná volba a majitel má právo nás za případnou revoltu postihnout (omezení práv až banem).
Hodně lidí si tento serve plete s řečnickou tribunou. Jsme PORADNA. A ta má svá specifika i v tom, jak mají vypadat vkládané příspěvky.
Doplňuji:
Ad mosoj – jako uživatelé jsme tu ale oba (se svými právy, ale také s povinnostmi).
Tvůj příspěvek k MDŽ nejspíš nesmazal admin o své vůli. Jako žena se tímto činem „mazala“ cítím také dotčena. Jenže to není jediný příspěvek, který „někomu“ vadil z nepochopitelných důvodů. Mizí tu hodně příspěvků, na kterých se spíš než porušení pravidel, či kodexu, podepisuje jen stěží pochopitelná zloba a zášť. A z takových pohnutek rozhodně nepodezřívám admina. Ten má s námi zatraceně těžkou a rozhodně ne záviděníhodnou­ práci.

Další odpovědi
mosoj

Já jsem na rozdíl od očka uživatel !! Snažím se kodex dodržovat , někdy ho ale také nedodržím, zejména když sem dám blahopřání k MDŹ.
Doplňuji:
Nicméně trvám na tom, že jsem uživatel, nikoliv Poradna.

lukas.zmizik

Když příjdeš na úřad práce a začneš paní u přepážky vysvětlovat, jak se dá uvařit brokolicová polévka na deset způsobů, tak tě za chvíli vyvede ochranka a můžeš se ohánět svobodou projevu jak chceš.

Tím chci říct, že né každý projev nebo slovo se né všude hodí.

Reuef

je sice pravda ze pri registraci souhlasi clovek s vypsanymi pravidly je ale otazka jestli ty pravidla neodporuji zakonu ci ustave – v takovem pripade by i jejich odsouhlaseni bylo neplatne – ale to je otazka pro nejakyho pravnika…ale kdyby tu panovala naprosta volnost bez moznosti mazat otazky tak by to tu za chvili vypadalo prinejmensim jako na trzisti – spousta odkazu na „vychytane“ vyrobky e shopy a jiny spam…

Reezo

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Zajímavé je že tento dotaz nebyl ještě smazán. Není to tím kdo odpovídá ?

anonym

mosoji, není to tím, kdo odpovídá, ale podstatný je obsah, nikoliv virtuální nicky.
Pokud sis dosud nevšiml, v minulosti v obdobných případech admin doplňoval poznámku, že samotná otázka je závadná, ale ponechává
věcné odpovědi pro osvětu ostatním „pomýleným“.
(Byť je fakt, že správně by měl rovnou trvale bloknout účet těm, jež podvádějí s dvojitým profilem. Jinde to tak naprosto nekompromisně dělají.)
P.S. Jakou mají vaše chatovací poznámky přímou souvislost s předmětem otázky?

mosoj

Nikdy jsem to neřekl, ale te´d to řeknu. Udělej to co radíš druhým !!

mosoj

Nikdy jsem to neřekl, ale te´d to řeknu. Udělej to co radíš druhým !!

mosoj

Nikdy jsem to neřekl, ale te´d to řeknu. Udělej to co radíš druhým !!

Drap

Nediv se, všichni jsme si rovni, někteří ale ještě rovnější.

mosoj

Dopřejme jim ty bodíky.

anonym

Chceš-li hlásat své myšlenkly, bez ohledu na ostatní, pak si založ vlastní web, či blog a tam se můžeš vykecávat do aleluja.
Je dost takových a jejich úroveň je nepřímo úměrná bezbřehému počtu.
Když ti to tu nevyhovuje, pak naprosto nedává smysl, že se sem tedy opakovaně vnucuješ? Pro zběsilé posedlíky, potřeštěnce, blázny a anarchisty je neomezeně místa ve free kyberprostoru.