Nenaplněný

LED televizor 100Hz,s možností nahrávání.

Existuje LED televizor, 100Hz s úhlopříčkou 80– 82 cm, na který lze nahrát televizní pořad ? Podmínkou je ale aby šlo při nahrávání zároveň sledovat jiný program. Dík za tipy

Nejlepší odpověď
Mirkotor

Ne. Pokud byste však oželel možnost sledování jiného pořadu, najednou je tu výběr velký. Nebo si kupte dvoutunerový set-top-box s nahráváním.

Další odpovědi
MK44

Vašemu požadavku by odpovídal dvoutunerový televizor. Na naladění dvou programů zároveň potřebujete dva přijímače. O existenci takového televizoru uvedené uhlopříčky na našem trhu nevím, což neznamená, že neexistuje. Poptejte se po obchodech, stále se objevují nové výrobky.
Chcete-li používat starý analogový televizor pro DVB-T, kupte si dvoutunerový settopbox s možností nahrávání buď na zařízení integrované se settopboxem (harddisk, DVD-rekordér, video) nebo s možností připojení harddisku (přes rozhraní USB) nebo DVD-rekordéru (rozhraní HDMI) nebo videa (přes SCART).
Ale asi spíš chcete koupit nový televizor, který již má digitální tuner. K němu dokoupíte jednotunerový settopbox s některou z výše uvedených možností. Takové existují, např. DVD-rekordér s integrovaným digitálním tunerem (dle signálu, který chcete přijímat; pozemní, kabelová a satelitní televize vyžadují každá odlišný tuner). Televizor a settopbox potom musíte zapojit k anténnímu přívodu paralelně. Nemá-li alespoň jedno s obou zařízení konektor označený LOOP, budete potřebovat ještě anténní rozbočovač. Dále budete potřebovat kabel na propojení záznamového zařízení s televizorem, abyste si nahrané mohl přehrát. Zde je nutno, aby záznamové zařízení a televizor měly shodná rozhraní.
S nabídkou jednotunerových 100 Hz televizorů o uhlopříčce 81 cm není problém, záleží jen, jaká rozhraní, tunery (DVB-T/C/S/S2)a další funkce (PIP, LAN, Internet, 3D, sluchátka nezávislá na hlasitosti reproduktorů apod.) chcete, a ovšem, kolik do toho chcete vrazit. Např:
Samsungy od UE32D5000 do UE32D6570 či UE32C6710,
Panasoniky: TX-L32D28EP, TX-L32D28EW, TX-L32DT30E, TX-L32DT35E, TX-L32EW30
LG: 32LE5300, 32LE5500, 32LE7500, 32LV4500, 32LV5500, 32LW4500, 32LW5500, 32LW570S aj.,
Philipsy jen namátkou: 32PFL5606H, 32PFL6606H, 32PFL6626H,
Sharpy: LC-32LE530, LC-32LE632E aj.,
Sony: KDL-32EX720, ex725, ex729,
dále Toshiby, Grundigy, Thomsony a z levnějších třeba Changhong EF32F718 nebo Orion TV32LB2000.