kefud

Jaké zařízení pro nahrávání TV pořadů?

Zdravím Vás,
odešel mi HDD & DVD videorekordér, potřebuji náhradu.Nemám žádné velké nároky stačí mi nějaké zařízení s vlastním tunerem, HDD s možností časového nahrávání, pokud možno cenově co nejnižší. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
mzm

livovolná usb televize (cca za 300 Kč) zastrčená do PC/ntb?

Další odpovědi
Kepler

Můžu ti přenechat svůj videorekordér LG s diskem 250 GB, málo používaný. Pokud budeš mít zájem, více v IP..

Arne1

A skutečně potřebuješ videorekordér ? Já si kdysi spoustu programů nahrával abych se na ně mohl dívat až mi to bude vyhovovat, tehdy ještě na pásky. Pak jsem v tom měl strašný guláš co už jsem viděl a co ne… Od okamžiku kdy Netbox (provider televize + Internet Brno a okolí) zařadil do svého systému možnost nahrát si u nich libovolný program, už jsem videorekordér nepoužil. Podobnou funkci nabízí nyní i UPC, tuším pod názvem Horizon.

A nově je zde i nezávislý poskytovatel virtuálního nahrávání a distribuce TV programů přes Internet:

https://www.lep­si.tv/

Kepler

Arne: záznam tv vysílaní v dobré kvalitě je velmi náročné na kapacitu paměti. Pokud se preferuje archivace aspoň na nějakou dobu je DVD rekordér se slušnou pamětí dobré řešení. A hlavně – nahraješ vysílání KTERÉKOLIV stanice, třeba i ze satelitu.

Arne1

Samozřejmě, to všechno vím. Ale tak nějak jsem před několika lety přestal archivovat a spokojil se s natáčením jen pro sledování v blízké budoucnosti. A satelit – nějak přestal být čas a nabídka českých programů se tak rozšířila, že už je člověk pohodlný. Navíc nám rakušáci zakodovali pozemní vysílání ☹ A s přestěhováním jsem stejně o satelit přišel a momentálně se spokojím s tím co mi UPC dává zadarmo.