Savier

Láskyplný člověk raději sám prožívá bolest, než aby ji jiným působil?

Odpovědi
Filip84

Těžká otázka! A dobrá otázka! 👍😎

Nemyslím si, protože bolest je nedílnou součásti života a někdy nemůžeš druhému pomoci jinak, než že mu tu bolest způsobíš. Vyhýbání se bolesti je výrazem nedospělosti, emocionální nevyzrálosti. Nebo života v patologickém strachu (úzkosti, atp.).

Vezmi příklad: budeš s osobou, kterou miluješ, na pustým ostrově. Poraní si nohu, noha bude hnít, bude potřeba amputace, bez anestesie – jak jinak, čím bys jí to umrtvil? Když nic neuděláš, zemře na sepsi. Když se pokusíš (ber, že tam na to nářadí máš), má velkou šanci přežít. Vezmi, že s sebou máš třeba knížku, kde je ta amputace popsána. Uděláš to?

Budeš rodič, budeš vědět, že tvůj partner zneužívá tvý dítě. Jak se zachováš: upřednostníš dítě a způsobíš bolest partnerovi? Nebo upřednostníš partnera a způsobíš bolest, a nevratné poškození osobnosti, dítěti? Někdy nemáš na výběr …

Takových příkladů bych Ti tu mohl vypsat 100+1.

Filip84

Savier: Znáš ten citát, že ubližujeme jen těm, které milujeme? 😃

Savier

Ano. Ten je můj oblíbený. Naštěstí to není případ.

Savier

*můj

Filip84

Jak to není Tvůj případ? 😃

Savier

No přeci to, že bych ubližoval těm, kteří mě milují. To není případ. Děkuji.

Savier

Nebo které bych miloval…

Savier

*můj… Už zase. Blbej autocorrect! Takhle mi opravuje věty. Budu ho muset vypnout 🤣

Filip84

Ale je – arciť si to, třeba, neuvědomuješ! 😃 Zamysli se nad tím …