Avatar uživatele
Savier

Láskyplný člověk raději sám prožívá bolest, než aby ji jiným působil?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zvonisek, Filip84 před 23 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Těžká otázka! A dobrá otázka! 👍😎

Nemyslím si, protože bolest je nedílnou součásti života a někdy nemůžeš druhému pomoci jinak, než že mu tu bolest způsobíš. Vyhýbání se bolesti je výrazem nedospělosti, emocionální nevyzrálosti. Nebo života v patologickém strachu (úzkosti, atp.).

Vezmi příklad: budeš s osobou, kterou miluješ, na pustým ostrově. Poraní si nohu, noha bude hnít, bude potřeba amputace, bez anestesie – jak jinak, čím bys jí to umrtvil? Když nic neuděláš, zemře na sepsi. Když se pokusíš (ber, že tam na to nářadí máš), má velkou šanci přežít. Vezmi, že s sebou máš třeba knížku, kde je ta amputace popsána. Uděláš to?

Budeš rodič, budeš vědět, že tvůj partner zneužívá tvý dítě. Jak se zachováš: upřednostníš dítě a způsobíš bolest partnerovi? Nebo upřednostníš partnera a způsobíš bolest, a nevratné poškození osobnosti, dítěti? Někdy nemáš na výběr …

Takových příkladů bych Ti tu mohl vypsat 100+1.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Savier: Znáš ten citát, že ubližujeme jen těm, které milujeme? 😃

Avatar uživatele
Savier

Ano. Ten je můj oblíbený. Naštěstí to není případ.

Avatar uživatele
Savier

*můj

Avatar uživatele
Filip84

Jak to není Tvůj případ? 😃

Avatar uživatele
Savier

No přeci to, že bych ubližoval těm, kteří mě milují. To není případ. Děkuji.

Avatar uživatele
Savier

Nebo které bych miloval…

Avatar uživatele
Savier

*můj… Už zase. Blbej autocorrect! Takhle mi opravuje věty. Budu ho muset vypnout 🤣

Avatar uživatele
Filip84

Ale je – arciť si to, třeba, neuvědomuješ! 😃 Zamysli se nad tím …

Nový příspěvek