Pavel1212

„Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.“

Jak rozumíte, nebo chápete tuto větu: „Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.“ ?

Nejlepší odpověď
iceT

Láska bolí,at už opětovaná či nikoliv.Člově­ku,kterého máme rádi dovolíme víc než tomu,kterého ne.Člověk,kterého milujeme nám může nejvíc ublížit.

Další odpovědi
AndreiRanger

Jak se zpívá v jedné písničce " Love is not a victory march" – láska není vítězný pochod.

Ve skutečnosti je láska velice zvláštně fungující přátelství a to, že nám jako ubližuje je způsobeno tím, že svému protějšku dovolíme i to co bychom u jiných trestali, je to vztah plný vzájemných ústupků, aby byla udržena ta tenká rovnováha mezi přátelstvím a nepřátelstvím, kterému všichni tak vznešeně říkají láska.