Nassin

Kupujete „utopence“, nebo si je děláte sami?

Receptík by byl?

Odpovědi
paul1

Děláme si je sami, recept:

Zdroj: https://www.to­precepty.cz/re­cept/39560-utopenci-me-maminky/

marci1

"Topíme"si je sami doma dle receptu dědy Ondřeje (Kluci v akci): 🙂

8 špekáčků
4 velkých cibulí
4 lžíce plnotučné hořčice
8 lžic cukru
1 lžíce soli
80 ml octa
240 ml piva
4 lístky bobkového listu
8 kuliček nového koření
16 kuliček celého pepře
8 malých chilli papriček
mletý pepř

  1. Špekáčky oloupeme a z každé strany podélně nakrojíme.
  2. Hořčici smícháme s mletým pepřem a touto směsí pomažeme prokrojenou část špekáčků.
  3. Cibuli nakrájíme na půl kolečka. Do průřezů vložíme plátek cibule a chilli papričku.
  4. Špekáčky spíchneme párátkem a na těsno je vložíme do dobře vymyté a vařící vodou vypláchnuté sklenice.
  5. Pivo se solí, cukrem a kořením přivedeme k varu a krátce povaříme.

Stáhneme, necháme zchladnout a přidáme ocet. Ještě vlažný nálev nalijeme na špekáčky, uzavřeme a necháme v pokojové teplotě vychladnout, pak přendáme do lednice, kde si špekáčky ještě minimálně týden odpočinou než budou nachystané ke konzumaci.

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/100848971­00-kluci-v-akci/1137-recepty/120-dedovy-utopence-a-carpaccio-z-gothaje/

nyjono

Sem tam koupím v hospodě k pivku.
Doma mám raději domácí.
Ty z obchodu mi nechutnají.

Funna

doma, ale víc než „klasika“ mi chutnají ty v omáčce…recept např. zde https://www.to­precepty.cz/re­cept/3891-utopenci-od-dedy-milana/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

marci1, i vám díky za recept.

Nassin

paul, nejsem zastánce takového koření, ale možná to může být dobré. Recept si ukládám. Díky