terry

Kupujete hotové (chlazené) knedlíky? A pokud ano, chutnají vám?

http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/testy/36057-test-etiket-bramborove-a-houskove-knedliky-kupovat-nebo-varit

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nekupuji, jednou za čas si navařím a pak balím do mrazáku porce ke spotřebě .

Další odpovědi
briketka10

jen občas, když mám chuť na
knedlík s vajíčkem jindy ne :)

Doplňuji:
no jo na špekový jsem zapomněla
ten mám ráda, ale u tety v Brně
taky ho dělá ke kachýnce apod.
i ten bramborový někdy přijde
k chuti a nevadí, že je z pytlíku :))

pusinka50

Nekupuji. A nechutnají mi. Přestala jsem vařit těžké omáčky zahuštěné bílou moukou a jím brambory, rýžové nudle a někdy rýži. Když náhodou uvařím vepřo knedlo zelo, tak k tomu uvařím buď domácí bramborové knedlíky anebo bramborové knedlíky z prášku, do kterých přidám sůl, vejce a trochu mléka a chutnají jak domácí

VelkejDíDí

Tak u nás se koupí knedla jen, pokud není čas ji uvařit, ale to opravdu není často… jinak domácí jsou podle mě nejlepší (pokud je samozřejmě umíte 😁) a dají se kdykoliv vytáhnout z mrazáku, když potřebujete.. 🙂

www

Výlučně kupuji, přece se s tím nebudu na starý kolena patlat. A ani jsem to ještě nezkoušel 😁
Beru pravidelně jakési od řezníka, jsou dobré. Občas kupuji Moravský, ten taky ujde.

anonym

Knedlíky vařím, mrazím i kupuji. V Turnově jsem na nechutné knedlíky nenarazila.
Nejraději mám knedlíky bramborové s použitím vařených a syrových brambor, ale ty jsou hodně nebezpečné, protože jsou skutečně velmi dobré.

Damiana

Já knedlíky nesnáším už od dětství, ani manžel je moc nemusí, ale jednou za čas – když dělám vepřo zelo, tak to být musí. Třeba koprovku mám nejradši se širokými nudlemi, ztraceným vejcem a uzeným lososem, rajskou nebo kuře na paprice se špagetami, guláš s tmavým chlebem nebo s bramborami… Já sice nemám problém knedlík udělat, ale kousek od nás je restaurace, kde mají opravdu vynikající kuchaře a tak ho koupím u nich. Mají dokonce více druhů – klasický houskový, karlovarský, vídeňský, špekový, bylinkový, ale i chlupaté koule z brambor. Maminka dělá výborné bramborové, takže když je zrovna navaří, jednu šišku dostaneme a já pak upeču hovězí nebo kachýnku, osmažím dokřupava cibulku a udělám špenát na smetaně nebo červené zelí na vermutu. Jako přílohu máme nejraději rýži a zeleninu (dušenou, grilovanou, zadělávanou, na másle…) anebo vařené brambory. Občas dělám i tarhonyu.:-)

ivana525

Knedlíky moc nejím, pokud ale ano, raději si je uvařím doma než abych je koupila hotové v obchodě. Doma vím, co si dám do těsta. U polotovarů buď složení neznám nebo může být i pochybné.. navíc doma uvařené vycházejí i levněji :)