nesnasims

Proč se říká, že je někdo kubelík?

Zná někdo, když se o někom říká, že je kubelík – například že něco neumí. Nikdy nikoho jsem to neslyšel říct, pouze to říkával můj známý. Nemohu dohledat význam, původ spojení kubelík pro nešíku, „jarina“ apod. Nezná někdo význam a proč se říká kubelík? je to dle Rafaela Kubelíka?

Odpovědi
elkon

Je to hloupost, někdo si tím chce asi získat pozornost.

marci1

Nadávka rozhodně ne. Možná spíše něco jako: „nedělej ze sebe Kubelíka“- nedělej ze sebe „machra“, nemáš na to. A Rafael Kubelík machr byl. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.