Rokio

Kterých přestupků se dopustil tento majitel psa a je pravděpodobné, že dostal trest?

Já se dvěma příbuznými jsem šel na procházku se psem. Když jsme se vraceli domů, tak jsme uviděli psa bez psí známky, který běžel ke mně. Už zdálky šlo usoudit, že je to hodný pes, a proto jsem se nebál. Jakmile ke mně dorazil, skočil na mě a vypadalo to, že si chce hrát. Pak ho majitel přivolal a pes šel za ním. Naneštěstí jelo kolem policejní vozidlo se třemi policisty. Policisté se šli kouknout, co se to děje. Pes byl tak trochu trouba a vstoupil do policejního auta na místo řidiče. Páníček samozřejmě psa napomínal, ale pes měl tentokrát svoji hlavu a pán ho z auta dostal asi až po půl minutě. Jeden z policistů řekl, že za tohle dostane flastr. Navíc majitel psa vypadal na to, že si zřejmě přihnul, protože měl veselou a bezstarostnou náladu, ale s policisty relativně spolupracoval a nebyl nijak agresivní. Pes také nebyl agresivní, ale nebyl vycvičený a dělal si, co ho napadlo.

Já a moji příbuzní jsme samozřejmě odešli, protože jsme nechtěli policisty rušit, takže nevíme, jestli dostal pokutu. Také jsem nechtěl, aby policisté dali trest mě, protože jsem sám neměl zameteno před svým prahem.

Myslíte si, že je možné, že dostal majitel psa trest?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pes musí být na vodítku a mít náhubek – základní pravidlo. Nikdy nevíš, co takový mladý janek vymamlasí. Že pes zabije i dítě, není nic mimořádného. Pes může být i vycvičený a stejně někdy neposlechne, třeba se serve s jiným psem. Takového jsem měl i souseda a měl neustálé konflikty. Takového nezodpovědného hňupa bych pověsil za koule do průvanu.

Další odpovědi
Kryšpín

Páníček si přihnul jako si také dává asi 1,5 milionů spoluobčanů no a pejsánek jezdí pravděpodobně také v autíčku tak si popletl policejní vůz s autíčkem páníčka a skočll za volant pokud nechtěl odjet, tak páníček dostane mírnou pokutu.