Avatar uživatele
Kepler

Který ze sci-fi filmů považujete za nejlepší?

Otázka pro sci-fisty. U mně vyhrává Interstellar a Bitevní loď.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? RyuzakiKate, dust8, help7 před 1277 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Těžko hodnotit, když jsi neurčil mantinely? Hodnotit dle námětu, technického provedení, hereckého výkonu. A klidně starší film může být lepší než ten nový. I když jsem toho moc neviděl tak Vetřelec, Prometheus a Ikarie XB1. A na dalších 10 jsem si nevzpomněl, jak se jmenují.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Úsvit planety opic a Válka o planetu opic

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RyuzakiKate

Sice ne film, ale seriál z německé produkce – Dark. Dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje a nenadchlo. Doporučuju vnímavým divákům a samozřejmě v originále.
Doctor Who se mi taky líbil, ale spíš pár vybraných dílů, některé pozdější už mě vyloženě nudily…
A z těch filmů mě napadá hlavně Matrix, ten mě dostal, ale přiznám se, že jsem ho viděla teprv před dvěma roky :)) Určitě bych neopomíjela Návrat do budoucnosti!
Moc nejsem na sci-fi s tématikou vesmírných lodí a podobně. Zbožňuju hlavně tématiku cestování v čase, antiutopické budoucnosti, alternativní reality… Kdybyste měl někdo tip na něco takového, tak uvítám.

Upravil/a: RyuzakiKate

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Dobře hodnotím scifi Planeta opic,451 stupňů Fahrenheita nebo Loganův útěk.Všechny snímky jsou nadčasové a mrazivě připomínají současnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

2001.
Ze seriálů Babylon-5

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Na svém profilu na ČSFD jsem vybral žánr sci-fi a s 5 hvězdičkami jsem hodnotil: Příběh služebnice (TV seriál) (2017), Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)*, Křeček v noční košili (TV seriál) (1987) , Návštěvníci (TV seriál) (1983), Akumulátor 1 (1994)
Asi nejsem moc fanoušek sci-fi 😉 Ale ty dvě jmenované dobré, u mě 4 hvězdy …

  • netuším, o co jde a proč jsem byl z toho tak nadšený 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Nejsem sice sci-fista, ale pro mě je to Blade Runner

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
help7

Asi Avangers: Infinity War a Thor: Ragnarok. Popravdě mě ale právě moc sci-fi filmů nenapadá. Vím, že jich je hodně a taky jsem jich dost viděl, ale takhle si na ně nevzpomenu.
Ne, že bych ujížděl na marvelovkách, ale mají pár dobrých filmů a obzvlášť tyhle dva. A ještě Iron man 1 se mi velmi líbil.
Další sci-fi, která mě napdla a je dost dobrá, je Batman: Temný rytíř. Ale vlastně všechny díly této trilogie. Na druhou stranu jsou to asi jediné filmy od skupiny DC, na které se dá dívat. Vše ostatní z DC, co jsem viděl, mě vyloženě nebavilo.

Někdo tu zmínil Planetu opic. Mně se líbila ta z roku 2001. Někdy mám ale problém rozlišit co je sci-fi a co fantasy nebo nějaký mix těchto dvou žánrů. Tak bych napsal filmy jako: Dračí srdce 1, série Jurského parku, Jumper, některé díly Pirátů z Karibiku (fantasy, sci-fi, vážně nevím), Všemocný, Vyměřený čas, Transcendence nebo Na hraně zítřka. Tyhle se mi líbily.

Upravil/a: help7

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

RouzakiKate: věřím, že by se ti líbil Zpěv drozda a volně navazující další díly.

před 1277 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RyuzakiKate

To mi našlo knížku, myslels teda knížku?

před 1277 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ano, jde o knížku od Tevise, ale bylo to podle něj i nafilmováno. Asi pod jiným názvem, jenže si nemůžu vzpomenout jakým.

před 1277 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek