Kepler

Který ze sci-fi filmů považujete za nejlepší?

Otázka pro sci-fisty. U mně vyhrává Interstellar a Bitevní loď.

Nejlepší odpověď
Kelt

Těžko hodnotit, když jsi neurčil mantinely? Hodnotit dle námětu, technického provedení, hereckého výkonu. A klidně starší film může být lepší než ten nový. I když jsem toho moc neviděl tak Vetřelec, Prometheus a Ikarie XB1. A na dalších 10 jsem si nevzpomněl, jak se jmenují.

Další odpovědi
paul1

Úsvit planety opic a Válka o planetu opic

RyuzakiKate

Sice ne film, ale seriál z německé produkce – Dark. Dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje a nenadchlo. Doporučuju vnímavým divákům a samozřejmě v originále.
Doctor Who se mi taky líbil, ale spíš pár vybraných dílů, některé pozdější už mě vyloženě nudily…
A z těch filmů mě napadá hlavně Matrix, ten mě dostal, ale přiznám se, že jsem ho viděla teprv před dvěma roky :)) Určitě bych neopomíjela Návrat do budoucnosti!
Moc nejsem na sci-fi s tématikou vesmírných lodí a podobně. Zbožňuju hlavně tématiku cestování v čase, antiutopické budoucnosti, alternativní reality… Kdybyste měl někdo tip na něco takového, tak uvítám.

ten který je

Dobře hodnotím scifi Planeta opic,451 stupňů Fahrenheita nebo Loganův útěk.Všechny snímky jsou nadčasové a mrazivě připomínají současnost.

Arne1

2001.
Ze seriálů Babylon-5

Pepa25

Na svém profilu na ČSFD jsem vybral žánr sci-fi a s 5 hvězdičkami jsem hodnotil: Příběh služebnice (TV seriál) (2017), Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)*, Křeček v noční košili (TV seriál) (1987) , Návštěvníci (TV seriál) (1983), Akumulátor 1 (1994)
Asi nejsem moc fanoušek sci-fi 😉 Ale ty dvě jmenované dobré, u mě 4 hvězdy …

  • netuším, o co jde a proč jsem byl z toho tak nadšený 😉

Lurius

Nejsem sice sci-fista, ale pro mě je to Blade Runner

help7

Asi Avangers: Infinity War a Thor: Ragnarok. Popravdě mě ale právě moc sci-fi filmů nenapadá. Vím, že jich je hodně a taky jsem jich dost viděl, ale takhle si na ně nevzpomenu.
Ne, že bych ujížděl na marvelovkách, ale mají pár dobrých filmů a obzvlášť tyhle dva. A ještě Iron man 1 se mi velmi líbil.
Další sci-fi, která mě napdla a je dost dobrá, je Batman: Temný rytíř. Ale vlastně všechny díly této trilogie. Na druhou stranu jsou to asi jediné filmy od skupiny DC, na které se dá dívat. Vše ostatní z DC, co jsem viděl, mě vyloženě nebavilo.

Někdo tu zmínil Planetu opic. Mně se líbila ta z roku 2001. Někdy mám ale problém rozlišit co je sci-fi a co fantasy nebo nějaký mix těchto dvou žánrů. Tak bych napsal filmy jako: Dračí srdce 1, série Jurského parku, Jumper, některé díly Pirátů z Karibiku (fantasy, sci-fi, vážně nevím), Všemocný, Vyměřený čas, Transcendence nebo Na hraně zítřka. Tyhle se mi líbily.

Kepler

RouzakiKate: věřím, že by se ti líbil Zpěv drozda a volně navazující další díly.

RyuzakiKate

To mi našlo knížku, myslels teda knížku?

Kepler

Ano, jde o knížku od Tevise, ale bylo to podle něj i nafilmováno. Asi pod jiným názvem, jenže si nemůžu vzpomenout jakým.