Lizart

Který retrívr se nejlépe hodí pro lovecký výcvik?

Nejlepší odpověď
beer

Jsou to psi specialisté a záleží na jejich oblíbenosti. Dobře se ale učí všichni.

Zdroj: http://www.vycho­vapsu.cz/Lovec­ky-vycvik-.html

Další odpovědi
anonym

Jak už z názvu plemene vyznívá,jedná se o tzv,přinaše­če,takže hlavním původním posláním retrívrů bylo aportování pernaté a jiné zvěře.Dnes se používají i k jiným účelům,ale v lovecké myslivosti toho s jakýmkoliv plemenem retrívra moc nenaděláš.Nejedná se o všestranné psy (v myslivecké terminologii) nemají potřebnou ostrost na škodnou,nevystavují zvěř ani barváři se neuplatní,nemají nikterak vynikající „nos“.Použití retrívra jako slídiče ja asi za určitých podmínek možné. Z u nás chovaných plemen se nejvíce lovecky dosud používají flat-coated (černí s delší hladkou srstí),curly-coated (největší z retrívrů,kudrnatí vhodní na vodu) a malí Nova Scotia Duck Tolling,kteří jak už z názvu vyplývá jsou specialisté na kachny.Pokud chceš psa na lovecký výcvik a nežiješ poblíž nějakého vhodně zazvěřeného revíru (u rybníků,ba­žantnic ap.) vyber si třeba jiné plemeno,vhodnější do podmínek v tvém okolí.Nezapomeň,že k nácviku psa v revíru musíš splnit určité podmínky.Jsi členkou nějakého mysliveckého sdružení,spolku atd. Máš myslivecké zkoušky nebo se k nim chystáš ?Uplatní se tvůj pes po složení zkoušek v praxi?