Okookooko

Který pták má modrá vejce?

Vedle naší garáže se uhnízdili ptáci. Byl tam jeden tam jeden pták, velký asi jako vrabec a měl 5 čistě modrých tyrkysových vajec. Ptáček měl hodně peří zbarvené do hněda a černa. Na hlavě měl něco jakoby šedou chocholku do véčka, takhle vypadaly i mláďata. Vím, že neumím popisovat, ale jestli to někdo pozná, moc mu děkuji.
Doplňuji:

  • Byl tam jeden pták
  • čistě tyrkysových

omlouvám se, píšu to narychlo :)

Odpovědi
jjj123456789

ODS pták.

beer

Modrá vajíčka ptáků velikost vrabce má více druhů (rehek,pěvuška modrá,sýkora…), ovšem chocholku z této velikosti ptáků má pouze chocholouš obecný, který hnízdí na zemi a nemá modrá vejce.
K přesnějšímu určení by proto bylo potřeba mnohem více informací – od data hnízdění, konkrétního umístění hnízda, charakteru biotopu atd., až třeba po fotografii.
Studium
Doplňuji:
Edit: ‚…chocholku z této velikosti a popisu zbarvení ptáků má…‘