bolak

Jak kvočna pozná že zrovna z tohohle vejce vyroste kuře? Jak pozná na kterejch sedět a na kterejch ne?

http://www.you­tube.com/watch?v=hRO62WH­wGM4&feature=re­lated
Doplňuji:
Ale když není oplozený ani jedno, tak na nich přece slepice nesedí vůbec. Pobíhá si někde venku a zobe do žížal…

Jak teda pozná, že zrovna tyhle vejce sou jalový? Jak pozná že na těhlech sedět nemusí?

Nejlepší odpověď
anonym

Sama kvočna nepozná zda-li jsou všechna vejce na kterých sedí oplozená. A stejně jak nepozná ani husa, kachna a tak. Ve volné přírodě sedí ptáci také na všech vejcích a teprve pokud se nevyklube mládě, tak vejce z hnízda vyhodí. Jinak inkubační doba se počítá od usednutí na vejce.
Doplňuji:
Některým ptáčatů se vyklubení nepodaří a taková nemají šanci na život. V domácím prostředí lidé občas s líhnutím pomáhají, ale správně by neměli.

Další odpovědi
Lucijej

Tak slepice ví, že měla techtle s kohoutem a že to bude bez následků.

vlk samotař

Nepozná sedí na všech těm ve kterých není zárodek se říká: pukavec nebo záprtek při rozbití hrozně smrdí.
Doplňuji:
Příroda-většinou sedne na vajca který si sama nanese.Kdysi se mi ztratila slepice viděl jsem ji tak jednou za 3–4 dny až jednou za deště přišla i s kuřatama.

www

Prozradí jí to změny v jejím organizmu, chceš-li, instinkt.
Ví, že tato snůška je oplodněná a začne sedět.
Doplňuji:
Ad Vlk z lesa:
Ve volné přírodě ptáci nesnášejí zbůhdarma neoplodněné vejce, stojí je to příliš úsilí. Teprve po oplození začínají snášet a sedět! Toto dělá pouze domestikovaný kur domácí vlivem šlechtění.
Tvoje odpověď je matoucí, něco si prečti 😁.

anonym

Nám jednou seděly na vejcích husy labutí po dobu přibližně tří týdnů a ani z jednoho se nevylíhlo house. Houser u nich samozřejmě byl.