Nixana

je to možné?.....papoušek

ahoj,doma mám modrou andulku. asi před 3 rokami jsme si ho/jí přivezli domů…je od chovatele poblíž Pardubic…on řekl že je to kluk, tak jsme ho/jí pojmenovali „Afi“…celou dobu byl/a v poho.....až teť začátkem prosince začal hrozně pískat.....dneska jsme ho přikryli utěrkou a bylo ticho.....pak jsem mu/jí šla vyměnit noviny (měl/a je už hrozně roztrhané) když vtom jsem tam našla dvě VAJÍČKA (chápete vajíčka od kluka…).....
CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JESTLI JE MOŽNÉ S JEDNOU ANDULKOU MÍT MALÝ ANDULKY… NAPADLA MĚ TAKOVÁ PITOMOST.....ŽE JE TO NĚCO JAKO „BABOCHLAP“

Nejlepší odpověď
bolak

Illines: není to nic zas tak zvláštního, jsou to prostě ptáci, tak snášej vajíčka, vem si třeba třeba slepice..

Další odpovědi
cochee

Ta vajíčka jsou na 100% jalová. Kdysi jsme měli taky papoucha samičku, přiletěla z venku do pokoje a protože u agapornise růžohrdlého jsme si s pohlavím nebyli jistí, když jsme neměli srovnání, zjistili jsme, že je samice, až při vejci 🙂 Mimochodem, slepice taky snášejí vejce i bez kohouta a no problem 🙂 Pohlaví u andulek se pozná podle barvy ozobí (ta část nad zobákem, kde má dýchací dírky), samice je má hnědé nebo růžové, samec modré.

Illines

Sice mi je to divne-3roky sama,ale budiz,je to samice a zazraky se deji.

beer

Není to žádný babochlap, je to samička. Znamená to pouze, že prodávající se při určování pohlaví spletl – stává se to.
Ptáci mohou snést vajíčka i bez oplodnění.
Doplňuji:
Z neoplodněného vajíčka se samozřejmě nemůže nic vylíhnout..

LuK4S3k CZ

Ta samice prostě snesou vejce ale není oplodněné.
Doplňuji:
*snese

Lleni

Naše 2 zebřičky- podle prodavače stejného pohlaví snasly vajíčka(3)
Narodily se malý, doteď přežilo už jen1 ;((
Takže já sama nevim- asi jo;))

bolak

:D

Illines

Vis jak jsi mne rozesmal?Fantazii se meze nekladou..hahahaha

Illines

A moje andula,3roky se samcem a nic,ted je uz bez samce 2roky a take nic.Tak ze slepice neni?

cochee

Máme deset slepic a z toho jen tři snášejí a nejsou to žádné staré babky, asi hormonální útlum 😛

bolak

a není to náhodou PAN andula? :)