martin14

Který Operační system je lepší?

Který je lepší: Windows NT, Linux nebo Mac OS?

Nejlepší odpověď
Nanoon

Na to se nedá jen tak odpovědět, každý si musí najít to své, chce to vyzkoušet a najít si to své. Je prakticky jedno, jaký OS budete mít, musíte ale počítat s kompatibilitou programů (což ale u novějších programů většinou není problém) a také se zamyslet nad tím, k čemu vlastně budete počítač využívat.

anonym

nejlépe uděláte když vyspecifikujete věci které od počítače vyžadujete, hry? kancelarske aplikace? email? intennet? chat? skype? co jeste? … tohle vsechno samozrejme zvladne linux, stejne jako mac os stejne jako windows … osobne bych doporučil zkusit jako první linux, tím si uděláte rychle obrázek, pokud vám bude vyhovovat zůstanete u něj, pokud ne můžete zkoušet dál.

uživatelsky nejlépe použitelný linux a komunita uživatelů poskytující i dobrou technickou podporu je na stránkáach www.ubuntu.cz

baghira

Linux je uživatelsky nejpřívětivější, Windows je nejrozšířenější, s ostatními nemám zkušenost.

chudst

Vec nazoru, ale nerekl bych, ze mate pravdu – na Windows jde vetsina veci resit intuitivne, na Linuxu musite mit nejake povedomi o prikazech a co provadi. (A ano, i v te nejpriajtelneji uzivatelske verzi.) Ale asi je to jen vec nazoru.

baghira

Na linuxu existuje úplně stejné grafické rozhraní (ne-li lepší) jako na windows. Příkazy v linuxu se psaly tak před deseti lety (z hlediska počítačů pravěk), ale stále se to traduje.

chudst

Asi jsem mel tedy jinou verzi, uz si nepamatuji z hlavy jakou, ale s laskou jsem ji dal pryc.

anonym

dnes je mezi uzivateli nejpopularnejsi Linux Ubuntu ktery je uzivatelsky opravdu na vytecne dobre urovni a zadne prikazy znat uz opravdu nemusite … muzete, ale opravdu nemusite … vse se klika intuitivne v pekne navrzenem prostredi. viz http://www.ubun­tu.cz

chudst

Windows je uzivatelsky nejprivetivejsi. Linux se zase hodi programatorum. A s Macem nemam popravde zadnou zkusenost.

anonym

moje babicka neni programator a na svem notebooku ma prave posledni verzi ubuntu linux … pouziva predevsim textovy editor, nejake hry, internetove stranky prohlizi a posila emaily … ten system tohle zvlada samozrejme s prehledem a stejne jednoduse jako windows, nebo macos … bezny uzivatel v tom nepozna rozdil, to pouze lide kteri si mysli ze vi vic nez doopravdy vi se snazi jednotlive systemy takhle nesmyslne skatulkovat.