dust8

Jaké jsou konkrétní rozdíly mezi operačními systémy Linux a Mac?

Nejlepší odpověď
Roman71

Co se týká vzhledu, velké. Pod kapotou sice běží linuxový kernel (jádro), ale OS X má licencované desktopové prostředí Applu, zatímco linuxovým distribucím dominují dvě základní prostředí: KDE a Gnome. Apple má pro své OS X edice vlastní store (obchod) s aplikacemi, linuxové distribuce mají repozitáře s nepaceným software.. Zatímco Linux nainstalujete na většinu dostupných platforem, je většinou ke stažení a používání zdarma, OS X je placený operační systém a taktéž i vybrané aplikace v Apple Store.

Více podrobnějších informací rád poskytnu na dotaz v osobní zprávě.

Viktorie II.

Sice tomu nerozumím, ale takové super vysvětlení problému se jen tak nevidí, hlavně tady. Romane 100 👍

Roman71

Díky moc Viktorie 🙂