Rapix

Windows NT

Zdar, mám do školy referát na NTFS a dočetl jsem se, že se hojně využívaly na Windowsech NT. Jaký je teda rozdíl mezi Windows třeba XP a windows NT? A co to ten Windows NT v§bec je a k čemu slouží?

Odpovědi
Michal Kole

NT je předchůdce Windows 2000

NTFS je něco jako vylepšá FAT o možnosti správy přístupu k souboru – lze nastavit kdo smí soubor číst atd.

anonym

Windows NT je verze Windows s vylepšenými síťovými vlastnostmi. Pro další informace se stačí podívat do Wikipedie. Tam se třeba dočteš, že Windows XP je jenom evoluce Windows NT (Windows NT 5.1), akorát se pro něj používá jiná typologie označování.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Win­dows_NT