Danah

Který minerál netvoří krystalovou mřížku?

Odpovědi
Kelt

Minerály, nerosty tvoří všechny krystalovou mřížku. Existují krystalové soustavy – jednoklonná, trojklonná, kosočtverečná, čtverečná, krychlová a šesterečná, pak exisuje ještě další dělení podle umístění částic ve středu nebo v ploše mřížky. Krystaly jsou tvořeny z iontů a existuje několik typů. Upozorňuji že parafín, asfalt, sklo a jiné nejsou minerály, jsou to organické látky s vysokým bodem tání. sklo je podchlazená kapalina o velké viskozitě, která časem mění svůj tvar.
Pokud je látka v pevném skupenství, tvoří krystalovou mřížku, pokud se teplota zvyšuje až k bodu tání, přestává být látka krystalem s krystalovou mřížkou.
Více je toho určitě ve vyhledávači pod heslem Krystalografie, Bravaisovy mřížky a pod.