Avatar uživatele
Bronzový

Který jazyk je na naučení podle vás nejsložitější??

A myslím tím prosím státní jazyky, ne jazyky nějakých nedávno objevených kmenů v Jižní Americe.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Asi čínština a tomu podobné jazyky mě přijde :) Pak Němčina není také lehká.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Souhlasím se Zbynas,
ale náš mateřský jazyk / český jazyk dává zabrat nejen cizincům... ;)


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím si, že záleží na mateřském jazyku. Třeba pro nás nebude tak těžké naučit se slovanské či některé jiné evropské jazyky, zatímco činština nebo japonština bude mnohem náročnější - považuji je za těžké. Záleží na tom, zda se slova v jazyce skloňuji, nebo se jen spojují, také na přízvuku, tónu, počtu souhlásek a samohlásek atd.
-----

Prověřovala jsen na netu. Názory se mohou různit. Takže pohled na obtížnost podle průzkumu UNESCA:

1. Čínština
2. Řečtina
3. Arabština
4. Islandština
5. Japonština
6. Finština

Zdůvodnění najdete v odkazu.

http://studentmag.topzine.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Čínština, japonština, korejština a vůbec tyhle jazyky co používají znaky. Čínština má prý víc jak 10 různých výslovností pro jednu slabiku v jiném kontextu.
A taky určitě čeština nebo slovenština je pro cizince náročná.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nelze odpovědět jednoznačně. Jedna věc je student. Jeho národnost a jazykové zkušenosti. Pokud někdo umí více jazyků ,naučí se další jazyk snadněji než ten,kdo si daný jazyk vybere jako první. Další věcí je jazyk, protože každý má jinou gramatiku: např slovesné časy v češtně a angličtině, kde jsou prosté a průběhové časy ,čas minulý a předpřítomný a odlišný význam těchto vět. I came. I have come.Přišel jsem.Někomu může vadit odlišné čtení stejných hláskových skupin v různch jazycích a jiný způsob odvozování slov od stejného základu ,který je někdy shodný s češtinou ale ne vždy. Dále dané slovo má více významů dle kontextu.Pokud znáte 2000 slov a gramatiku, chápete 80%. Pokud znáte 4000 slov chápete 95%.Nejlehčí je psaní a čtení můžete používat i slovník, poslech a mluvení je těžší, ale podle situace můžete pochopit význam. Záleží i na době ,kterou se chcete denně jazyku věnovat a za jak dlouho a na jaké úrovni ho chcete umět.? Dnes je k dostání mnoho kvalitních učebnic, učitelé ,internet, knihy v daném jazyce i s audio nahrávkou, možnost naučit se přes skype a pod. Takže záleží na tom, zda ten jazyk chcete používat jen pro čtení nebo mluvení a poslech. Pokud jedete na dovolenou do Chorvatska bude vám stačit konverzační příručka. Podle toho je prý nejtěžší baskičtina, ale určitě se domluvíte španělsky. Slovanské jazyky jsou lehké na gramatiku, ale slova se mohou lišit významem. Románské i germánské jazyky jsou odvozeny od latiny principiálně stejně těžké. Keltské jazyky jsou jiné a snad i těžší. Albánština a řečtina stejně i baskičtina jsou jedinečné, U asijských jazyků se mluví jinak s vrstevníky a jinak s váženými osobami,jinak s muži nebo ženami.Gramatika je snadná, sloveso,má jeden tvar ,větné členy poznáme podle charakteristických slov japonština korejština.atd A jazyk je prostředek k dorozumění a ne důvodem k obdivu,že se někdo naučil několik tisíc čínských nebo. jiných znaků.


Avatar uživatele
Bronzový

z blízkych ruština....to sa nedalo, ani s dobrou učiteľkou.....aj nemčina je ľahšia

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3217
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 941
Zlatý led 720
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.