Avatar uživatele
Randomčlověk

Který hudební nástroj je podle vás nejnáročnější?

Zajímalo by mě, který hudební nástroj je nejnáročnější.
Klavír podle mě není úplně jednoduchý. Když jsem zkoušel hrát na kytaru, nebylo to nějak náročné. Na housle nedokážu zahrát ani kočka leze dírou.
Na internetu psali, že nejnáročnější jsou varhany a po nich harfa. Podle mě varhany jsou sice náročné, ale housle mi připadají náročnější.
Co myslíte vy?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 490 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Paradoxně, nejnáročnější „hudební nástroj“ je vlastní hlas.

Ale jinak? Ono je to, asi, jak pro koho, každý má talent na něco úplně jiného. Varhany určitě ne, ne, že by bylo až tak lehké hrát dobře na klávesové nástroje, není, ale nepatří to mezi nejtěžší. Asi ty strunné nástroj, a to, jestli to budou housle, viola, nebo třeba harfa, bude dosti individuální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Nějak nechápu, jak to myslííš. Uvažuješ rozsah ? Pak se asi jedná o varhany. Nebo o hrací techniku? Mohou to být housle, kytara, nebo dechové nástroje. Například kytara, přesně určuje ton, podle toho, kde stisknu strunu. Tam jsou pražce. houslí, pražce nemají, musím to přesně chytnout. Tam pár milimetrů dělá divy. U dechových nástrojů můžeš silou dechu hrát v jiné tonině. Podle mne neexistuje jednoznačná odpověd, je to subjektivní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Podle mě varhany.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Housle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Podle mě asi harfa, ale já na nástroje nehraji, chodila jsem jen na zpěv. Občas jako samouk jsem zkoušela hraní na flétnu či kytaru. Na koncerty to ale nebylo 😉 Harfu považuji za bohémský nástroj, ke kterému je potřeba cit, jemnost a noblesu. To každý nemá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Pole mne housle, nemají pražce na hmatníku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tomadollar

Ze začátku hrani na cokoli je to vše. I flétna. Když se to člověk třeba po roce naučí nepřijde mu to.
Nejtěžší se naučit asi na harfu, protože to trvá velmi dlouho.

Nový příspěvek