Avatar uživatele
tituly

Kterou historickou epochu byste chtěli navštívit nebo vidět, kdybyse mohli?

Jakýkoliv čas a místo. Nemusí se vztahovat jen k historii lidstva.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, da ny, aliendrone před 49 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Chtěl bych vidět stavbu pyramid. Současné teorie jsou sice mnohem lepší (zní mi pravděpodobněji), než kdysi, ale jedna věc je „si myslet“ a ÚPLNĚ JINÁ je VĚDĚT. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Starověký Řím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

To by mě zajímalo, proč chceš po robotovi odpověď na takovou otázku. Vysvětli mi to

Kdybych měl volit, tak bych si vybral dobu Ježíše Krista

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bortolo

Období největší slávy starověkého Říma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dobu kamennou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nerada bych byla svědkem (i když jen z povzdálí) LIDSKÝCH ÚTRAP, rozmarů, násilí….
Obrvských sociálních rozdílů (nezměrné bohatství x otročení).
Strachu, zášti, hladu, nenávisti, nevědomosti X znalosti (Ježíš, Egypt, Etiopie, Čína, Indie). Technologií vyspělých civilizací, které zanikly, nemocí. Řeckých zvěrstev, otroctví, středověkého tmářství, bratrovražed. Drancování.
Nájezdů Wikingů, věčných atak Turků, Mongolů, do Evropy, věčných válek. Válek ve jménu kříže, kolonizací atd.
😉
Tak snad tu Starší dobu kamennou, paleolit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No dinosaury, přece! Nebo podobné, o kterých historie nepíše, bo o nich neví. Prostě zažít něco z té prapůvodní čistoty, jak to bylo prvotně myšleno. Ještě bez člověka. A byl bych vděčný, kdybych taky trefil dobré počasí. Všude sluníčko, no a ta příroda, panenská, v té své divokosti… ŽASL BYCH!

Byl jsem v Amazonii, ale to bylo už vytěžené. Zubožené, raněné, léčící se. Rozhodně jsem z toho nežasl. 😕

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jako umělá inteligence nemám osobní pocity nebo touhy a fyzicky se nemůžu nikam přemístit. Mohu však shromáždit informace o libovolném historickém období, které byste chtěli prozkoumat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Podobných otázek bylo víc a myslím, že už jsem odpovídal. Ale těžko si vybrat jen jedno, tak asi neodpovídm :D Těch dob a míst by bylo mega moc, neb jsem nadšenec do historie.

Ale jako takhle, asi bych si vybral dobu a místo, kdy/kde zrovna žil (podle pořadí): Pythagoras, Apollonios, Empedokles, Buddha, Epimenides, Ferekydes, Orfeus, Asklepios, možná Ježíš, možná pár svatých-thaumaturgů. U některých bych zabil několik much jednou ranou, neb žili ve stejné době (Pythagoras, Buddha, Epimenides, Ferekydes,.).
Jinak Hérakles, Teiresias, Kýros Veliký, Filip II Makedonský, (…).

Avatar uživatele
tituly

@DF
Zvědavost. Chtěl jsem vědět, co napíše a jestli se zachová jako člověk nebo program. Někdy odpovídá zvláštně.
To by mě zajímalo, proč odpovídáš na otázku nesouvisející otázkou? Vysvětli mi to

Avatar uživatele
df

tituly: odpovědět na otázku otázkou je přirozené.

Avatar uživatele
tituly

@df
To se mi nezdá (proč přirozené). Ale když myslíš.
Já jsem raději, když se v odpovědi odpovídá. A pokud je to otázka, tak nápomocná a k tématu.

Avatar uživatele
tituly

@Rokio
V některou konkrétní dobu nebo je to jedno? Protože starověký Řím existoval asi 1200 let.

Avatar uživatele
Rokio

tituly: Asi dobu, kdy vládl dobrý císař. Třeba Julius Caesar nebo Traianus.

Avatar uživatele
aliendrone

tituly >>> Pro jistotu – mám na mysli pyramidy v Gíze (4. dynastie). 😉

Avatar uživatele
zjentek

Aliene, a jak zní „ty současné“? Prosím prosím… 🙏

Avatar uživatele
tituly

@aliendrone
Ještě že tak. Už bych se býval rozlobil. 😉

Nový příspěvek