Kelt

Kterou cestu byste zvolili?

Představte si, že jste se ocitli v budově, kde je poklad, resp. něco, po čem toužíte. K pokladu vedou 2 cesty. Jedna cesta přes 4 dveře, druhá cesta přes 7 dveří. Pokud půjdete cestou přes 4 dveře, musíte stisknout 7 tlačítek u každých dveří, pokud půjdete druhou cestou, musíte u každých dvří stisknout 4 tlačítka. Ve výchozí místnosti je uvedeno řešení,jak následují prvky za sebou. V obou případech je 28 prvků, které je třeba stisknout ve správném pořadí. Nesmíte si řešení opsat,vzít s sebou atd. Musíte si to zapamatovat. Stisknete tlačítka a procházíte dveřmi. Jediná chyba a konec. Těchto 28 prvků si můžete vybrat jako čísla, znaky, jména, fotky a pod, prostě něco k čemu máte vztah pojmy z vědeckých oborů atd.V každém případě si musíte zapamatovat 28 prvků ve správném pořadí. Kterou cestu zvolíte aneb je snadnější si zapamatovat 4 skupin po 7 prvcích nebo 7 skupin po 4 prvcích?

Nejlepší odpověď
arygnoc

4 skupiny po 7 prvcích

Doplňuji:
je jednoduchšie vytvoriť si 4 príbehy (vety, postupnosti, …) ako mnemotechnickú pomôcku (napr podľa fotografií), ako 7 príbehov.

;-Q

Další odpovědi
Lamalam

4 skupiny po 7 prvcích

Snáze si zapamatuji méně skupin o více prvcích, než více skupin o méně prvcích.

Emefej

4 skupiny po 7 prvcích

klumprt

7 skupin po 4 prvcích

rigormortis

4 skupiny po 7 prvcích

pokazdejinak

4 skupiny po 7 prvcích

Ondřej Vaněk

4 skupiny po 7 prvcích

LeUserGo

Jiná možnost vzdám to.