Avatar uživatele
Maxfax

Kteří obyvatelé Evropy vám přijdou nejpříjemnější?

Když vynecháte ČR.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Disraeli před 607 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

No, když Česko nevynechám, tak bych určitě Čechy nezařadil mezi nejpříjemnější. Blíže spíš k opaku. :D
Já taky všude nebyl a co se týká zemí mimo Česko, tak jsem byl spíš víc mimo Evropu (Asie, Afrika), tak se to hůř hodnotí. Osobně bych řekl Noři a Švédi. Mám rád taky Španělsko, ALE zase bych neřekl, že jsou Španělé obecně nejpříjemnější. Tím nechci říct, že jsou nepříjemní, prtotože zpravidla nejsou.
Mám rád i Řecko – jako zemi, kvůli historii a podobně, a dokonce jsou ymslím Řekové řazeni mezi velmi přátelské… s tím bych si dovolil nesouhlasit. Řekové jsou často nepřátelštší, hádaví, omezení (jak kde, jak kdo). Jo, zapomněl jsem Dány, ti jsou fajn… ale pokud jde o ty severské státy a vůbec Evropu, tak za mě vedou asi ti Norové a Švédové.

Světově: Omán (bezkonkurenčně nad ostatními), Kambodža, Bhútán, Japonsko, Bahrajn a mnoho dalších…

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Ti spokojení. Věz, že budou čím dál více vzácnější 🤷‍♂️

Za mě DÁnky! (Snad víš proč, mají to prakticky už v označení.) (; D; D;

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Švýcaři, jsou příjemní a vesměs slušňáci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Táto otázka sa mi nejaví ako správne štylizovaná, pokiaľ nie je zámerne cielená na určitú národnosť a štát, ako vidím v odpovediach…

Na svojich cestách som často objavila ľudí aj „neľudí“ v rozpore s mienkou iných. Preto ma pomerne často hnevajú ľudia tvrdiaci: „tí ´národnosť´ sú zlí, hnusní, vrahovia“… ale aj opačné tvrdenie „tí ´národnosť´ sú dobrí, fantastickí, najlepší“… Jednoducho nerozlišujem ľudí podľa národnosti, miesta pobytu, ale podľa ich vlastností a konania.
A na toto hodnotenie človeka nemusím vynechávať žiadny štát.

odpoveď priamo k otázke:
Najpríjemnejší sa mi javia tí, o ktorých sa dozvedám len to najlepšie, aj keď ich v skutočnosti nepoznám. Ale môže sa stať, že ak ich naozaj spoznám, už nebudú najpríjemnejší. A práve naopak, tí zaznávaní postúpia na priečkach príjemnosti najvyššie. A to bez ohľadu na farbu pleti, pohlavie, národnosť, vek a… (iné)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Němci a i Rusové, oni to jsou moc milí lidé, ale hrozně ovlivnitelní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Ja mam rada Francouze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Páni zemepisci (Disraeli a zjentek) a to tie štáty vami spomínané v diskusii už patria do Európy? To sme sa v škole neučili! Odkedy to platí? Ďakujem za upresnenie mojej neznalosti zemepisu. 😔😔😜

Avatar uživatele
Disraeli

Herdek, třeba ještě Brunej před Japonskem (snažil jsem se to uvést tak nějak popořadě), pak Malajsii.

Avatar uživatele
zjentek

Disraeli, Bhútán – Omán – Bahrajn, jednoznačný SOUHLAS (taky popořadě)! U ostatních jsem nebyl.

Avatar uživatele
Disraeli

Hele, hele: Omán – Bhútán – Bahrajn, 😁 ale jo, Bhútán má tu laťku taky hodně vysoko. A někdy se špatně hodnotí, která země je přátelštější, když jsou prostě vysoce přátelské. Taky mě k tomu napadlo třeba Maroko nebo Jordánsko, které jsou MOŽNÁ i přátelštější než i to Japonsko.

Nový příspěvek