Maxfax

Kteří obyvatelé Evropy vám přijdou nejpříjemnější?

Když vynecháte ČR.

Nejlepší odpověď
Disraeli

No, když Česko nevynechám, tak bych určitě Čechy nezařadil mezi nejpříjemnější. Blíže spíš k opaku. :D
Já taky všude nebyl a co se týká zemí mimo Česko, tak jsem byl spíš víc mimo Evropu (Asie, Afrika), tak se to hůř hodnotí. Osobně bych řekl Noři a Švédi. Mám rád taky Španělsko, ALE zase bych neřekl, že jsou Španělé obecně nejpříjemnější. Tím nechci říct, že jsou nepříjemní, prtotože zpravidla nejsou.
Mám rád i Řecko – jako zemi, kvůli historii a podobně, a dokonce jsou ymslím Řekové řazeni mezi velmi přátelské… s tím bych si dovolil nesouhlasit. Řekové jsou často nepřátelštší, hádaví, omezení (jak kde, jak kdo). Jo, zapomněl jsem Dány, ti jsou fajn… ale pokud jde o ty severské státy a vůbec Evropu, tak za mě vedou asi ti Norové a Švédové.

Světově: Omán (bezkonkurenčně nad ostatními), Kambodža, Bhútán, Japonsko, Bahrajn a mnoho dalších…

Další odpovědi
zjentek

Ti spokojení. Věz, že budou čím dál více vzácnější 🤷‍♂️

Za mě DÁnky! (Snad víš proč, mají to prakticky už v označení.) (; D; D;

paul1

Švýcaři, jsou příjemní a vesměs slušňáci.

led

Táto otázka sa mi nejaví ako správne štylizovaná, pokiaľ nie je zámerne cielená na určitú národnosť a štát, ako vidím v odpovediach…

Na svojich cestách som často objavila ľudí aj „neľudí“ v rozpore s mienkou iných. Preto ma pomerne často hnevajú ľudia tvrdiaci: „tí ´národnosť´ sú zlí, hnusní, vrahovia“… ale aj opačné tvrdenie „tí ´národnosť´ sú dobrí, fantastickí, najlepší“… Jednoducho nerozlišujem ľudí podľa národnosti, miesta pobytu, ale podľa ich vlastností a konania.
A na toto hodnotenie človeka nemusím vynechávať žiadny štát.

odpoveď priamo k otázke:
Najpríjemnejší sa mi javia tí, o ktorých sa dozvedám len to najlepšie, aj keď ich v skutočnosti nepoznám. Ale môže sa stať, že ak ich naozaj spoznám, už nebudú najpríjemnejší. A práve naopak, tí zaznávaní postúpia na priečkach príjemnosti najvyššie. A to bez ohľadu na farbu pleti, pohlavie, národnosť, vek a… (iné)

Lotr2008

Němci a i Rusové, oni to jsou moc milí lidé, ale hrozně ovlivnitelní.

cappuccino

Ja mam rada Francouze.

led

Páni zemepisci (Disraeli a zjentek) a to tie štáty vami spomínané v diskusii už patria do Európy? To sme sa v škole neučili! Odkedy to platí? Ďakujem za upresnenie mojej neznalosti zemepisu. 😔😔😜

Disraeli

Herdek, třeba ještě Brunej před Japonskem (snažil jsem se to uvést tak nějak popořadě), pak Malajsii.

zjentek

Disraeli, Bhútán – Omán – Bahrajn, jednoznačný SOUHLAS (taky popořadě)! U ostatních jsem nebyl.

Disraeli

Hele, hele: Omán – Bhútán – Bahrajn, 😁 ale jo, Bhútán má tu laťku taky hodně vysoko. A někdy se špatně hodnotí, která země je přátelštější, když jsou prostě vysoce přátelské. Taky mě k tomu napadlo třeba Maroko nebo Jordánsko, které jsou MOŽNÁ i přátelštější než i to Japonsko.