Kryšpín

Které státy Evropy používají velké kontejnérové lodě na přepravu zboží?

Rovněž jaké jsou použity motory k pohonu, výkon, obsah, spotřeba, palivo.

Nejlepší odpověď
led

Pozor na formuláciu otázky. Na vašu hlavnú otázku je potom len jedna odpoveď:
Všetky, ktoré prepravujú svoj tovar po mori.

Námorné lode používajú naftové motory.. Typ, obsah, výkon, spotreba a špecifikácia paliva je podľa druhu motoru, veľkosti a tonáže lode.

Další odpovědi
dubraro

IMHO všechny, které mají námořní přístavy.
Pohánějí je téměř výhradně vznětové motory na mazut. Jejich výkon, spotřeba atd, jsou vždy úměrné velikosti lodě.