Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nassin

vývary (hovězí, drůbeží...)

S játrovými knedlíčky, domácíma nudlama a prdelačku.

Upravil/a: Nassin

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

jiná odpověď....

Jsem vyloženě polévkový typ, takže všechny, vyjma těch pytlíkových. Ty volím jen v případech nejvyšší nouze, a to jen několik málo druhů.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

zeleninové (bramboračka, zelňačka...)

Cibulačku, česnečku, bramboračku…

A píše se „z“ pytlíku, nikoli „s“ pytlíku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

přesnídávkové (gulášové, fazolové...)

Dršťková, gulášová, frankfurtská…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

krémové (hrášková, květáková...)

Nejradši pěkně husté a ještě posypané opraženými semínky. Nejčastěji si však dělám miso polévku, tu bych řadila mezi zeleninové. Zbožňuju i česnečku, ale tu si nechávám na posilněnou při nemoci, kdy nehrozí mezilidský kontakt :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

jiná odpověď....

Mě je to jedno, hlavně, že je dobrá. Mezi moje top oblíbené patří červená zelňačka s pikantní klobásou, frankfurtská, bramborová se zeleninou a s houbami, drštková. Podmínkou je ovšem, že si je uvařím sama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

s pytlíku (jakoukoliv)

Ale je to různé… Právě pytlíkové „gulášová svačinová“, nebo „poctivá zelňačka“ jsou pro mně tak trochu jako rychlej a spolehlivej „vyprošťovák“ když se zrovna necítím. Jinak dobrý vývar (už klasika, ne pytlík) si, ač ne polívkovej typ. čas od času dát můžu. Dobrá česnečka je taky super, zelňačkou nepohrdnu (ideálně ale od „maminky“ která dělá speciální jako plnohodnotné jídlo).

Květák, brokolici, červenou řepu a pod… si s dovolením nechte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

přesnídávkové (gulášové, fazolové...)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

zeleninové (bramboračka, zelňačka...)

Výborná je i brokolicová

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

jiná odpověď....

Většinou jsem mimo trvalé bydliště a vařím si sám. Polévky často vařím jako hlavní jídlo, takže bývají trochu hustší. Převládají houbové (narvu hub do hrnce co se vejde, až se uvolní trochu místa, tak přidám nějakou zeleninu aj. … dělám ji na víc způsobů jako s paprikou, nebo bílou kyselou s koprem). Občas polévku z červené řepy, kvasnicovou s mrkví, vejcem, pórkem, zelňačku, hrachovou,atd. Pokud je po ruce nějaké maso nebo bujón, tak to do těch polévek dám také. Nůdlová s játrovými knedlíčky je sice dobrá, ale moc pracná.

Málem bych zapomněl na moji druhou nejčastější – z dýně (hokaida) a rád také polévku z růžičkové kapusty s klobáskou.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

s pytlíku (jakoukoliv)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek