Tw!st

Které operační paměti vybrat aby nebránili v taktování procesoru ?

Ahoj, skládám pc a mám desku i cpu vhodné na taktování tak bych toho chtěl využít jen nevím které vybrat ramky. Chtěl bych do 3 tisíc 8GB ddr3 s CL7 protože čím nižší časování tím lepší výkon ve hrách a chci se zeptat, nebude to mít nějaký vliv na taktování procesoru když mají ramky 1600mhz ? Když koupím ty s 2133mhz tak se bude dát víc přetaktovat procesor ? Bude to stát za to že budou mít horší časování CL9 ? Protože to časování dělá opravdu hodně, a ta frekvence není zas tak důležitá jen jestli to nebude mít lepší vliv na taktování procesoru.

Odpovědi
arygnoc

nie som príliš veľký odborník na hw, ale mám pocit, že u ramiek nie je problém pretaktovanie i o nejakých 30–60% (časy sa možno zmenili), ale dôležité je napájanie – aby sa nespálili.
pri testovaní skúste použiť čo najmenší násobič cpu a skúšajte frekvencie (u niektorých sa komp ani nerozbehne), pri navýšení napätia použite chladenie (ventilátor).
frekvencie nemusia zákonite fungovať pri malom „skoku“ (napr z 800-ky na 950 alebo na 920)… ale až pri väčšom (kľudne až na 1066, 1333).
potom len dajte vyšší (doporučený) násobič.

dram voltage nastavujte ručne (u dd3 1,5 v).

;-Q