BurTon

Jak taktovat procesor?

Jak se taktuje procesor např. z 2.22Ghz třeba na 2.80Ghz… je někde nějaký postup??? a je to těžký??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je na to postup, najdeš určitě na internetu, ale raději bych do toho nešel, protože hrozí zničení.

Další odpovědi
anonym

obvykle tím způsobíš pouze nestabilitu systému a četné nahodilé restarty při dlouhodobém vyšším zatížení procesoru…

také si uvědom si že zdaleka ne každý procesor má potenciál na znatelné přetaktování, … liší se to nejen typ od typu ale i kus od kusu …

nicméně zjisti si jakou máž základní desku, jdi na stránky výrobce a tam si najdi utilitu speciálně určenou pro takování procesoru osazeného v dané základní desce … to je ten jednodušší postup, druhá možnost vede přes BIOS …