DaiWoman

Které okna jsou nejlepší?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Čistě umytá a ozdobená květinami

Další odpovědi
kropitko

průhledná

janek66

Určitě dřevěná.

mosoj

Dvojité jsou lepší než jednoduché a trojité jsou zase lepší než ty dvojité.
Nejlepší jsou ale vždy ty svoje. Prosím z hlediska tepelných ztrát ne podle toho jakou mají barvu.

quentos

Po vopici.

Pájo

Dřevěná okna s eurokováním.
(mají 3 polohy: kalsicky otevřeno / ventilace / mikroventilace).

  • první polohu zná každý, netřeba popisovat ;)
  • druhou polohu – ventilaci (škvíra nahoře) oceníte hlavně při prudkých deštích, kdy vám při větrání i tak do pokoje nenaprší (neprší-li téměř vodorovně)
  • třetí poloha – mikroventilace – znamená, že okno je zavřené, ale okenní křídlo nedoléhá zcela na těsnění. Ve výsledku to umožňuje mikroventilaci vzduchu v místnosti (Z pokoje tak uniká přebytečná vlhkost, netvoří se tak plísně a nemovitost (pokud necháte otevřené dveře do jednotlivých místností) bezproblémově dýchá i ve vaší nepřítomnosti.

Více skel (dvoj/trojsklo), v mezivrstvě vakuum nebo inertní plyn (má tepelně a hlukově izolační vlastnosti).

Na ně folii proti rozbytí a jsou-li ještě peníze předokenní rolety ;)

Pup12345

Dal jsem přednost plastovým z důvodu nulové údržby a pokud bych je pořizoval znovu tak bych si dal trojsklo – zvýšená investice by se mi vyplatila.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.