gecco

Které místo je v běžném autě nejbezpečnější?

Běžné auto → osobní, pětimístné, vzadu uprostřed jen dvoubodový pás (s tříbodovým pásem vzadu uprostřed je právě tohle místem nejbezpečnějším)…
😉
Jedná se mi o to, že jsem se vždycky domníval, že nejbezpečnější je vzadu na opačné straně, než sedí řidič, ale tento článek – http://auto.id­nes.cz/co-se-muze-ridic-priucit-od-sofera-rolls-royce-fou-/automoto.aspx?c=A160124­_195932_automo­to_vok – ´tvrdí´, že nejbezpečnější je místo za řidičem…
😉

Nejlepší odpověď
da ny

Od dětství mám zafixováno, že vzadu za řidičem (za taťkou) je „nejbezpečnější místo“. V případě nehod cestující sedící za řidičem utrpěki nejmenší újmu.
Řidič sám nejlépe reaguje na veškeré situace, pravá strana a bok v případě srážky (i se stromem) na tom statisticky bývala nejhůř.

Další odpovědi
cukrar

Gecco, domnívám se, že nejsou statistiky, kde je to nejbezpečnější. Já tvrdím, že etiketa volí vpravo vzadu, páč tam je nejvíce bezpečno. Zdali to tak je, nevím, ale věřím tomu.

zjentek

Žádné ..pokud tedy nevíme, z který strany přijde kolize.

Dochy

Předpokládám že za řidičem. Je trochu víc chráněné proti čemukoli zepředu což je nejpravděpodobnější směr většího nárazu a zároveň vás chrání pud řidiče chránit především sebe. Místo vzadu uprostřed má zas výhodu že je a) skoro za řidičem, tedy platí vevelké míře to co pro místo za řidičem, b) má odstup od obou boků, které mohou být rizikové během těžko předvídatelných dějů následujících po čelním nárazu.

annas

Také jsem brala, že nejbezpečnější je místo vzadu za spolujezdcem. Také jsem sil všímla, že na tomto místě sedají státníci a jiné čestné osoby.

Nevím, četla jsem, že nexistují statistiky o nehodách podle toho, kde kdo seděl.

Domnívám se, že záleží často víc na tom, kdo sedí za volantem, než na tom, kde si sedne spolujezdec. Při havárii rozhoduje určitě hmotnost spolucestujícího a rychlost.

Většinou je to tak, že co kdysi platilo, je už jinak.

rouzi

Také bych řekla za řidičem. I když zeť mi dává sedačku za spolujezdcem.

Kelt

Vše se mění. I v automobilismu. Dříve se v autoškole používalo držení za deset dvě, dnes je to tři čtvrtě na tři. Stejné je to i s těmi bezpečnými místy a zónami. To je výsledek výzkumu – Crash – testy, nové materiály, technologie a pod. Na druhé straně je nebezpečné každé místo v autě, pokud řidič nesplňuje potřebné požadavky na řidiče a nařídí podle stavu vozovky a nepřizpůsobí rychlost dle dopravní situace. Troufám si tvrdit, že 95 % všech dopravních nehod je zaviněno řidičem.
A jen takové příklady – místo řidiče – V seriálu Kobra, byli takoví, kteří dokázali zdemolovat auto a dostat se z něho živí. Jistě trik, ale věřím, že jsou takoví i ve skutečnosti.
Na druhé straně, místo vzadu, ale ne za řidičem – podle tebe nejbezpečnější, ale právě na takovém místě seděl Alexander Dubček, který zahynul při automobilové nehodě.

UltraFan

To nejde takhle určit … všechna místa mají svá rizika, jde o to, odkud přijde naráz. Ale osobně bych se cítil nejbezpečněji vzadu za spolujezdcem 🙂

… Já jezdím na motorce, tam už si vůbec nevyberu 😁

wertos1

Za řidičem.

anonym

Co je běžné auto?
Záleží asi kam to práskneš,nikdy nemůžeš vědět kde je místo dost bezpečný před smrtí.

Lamalam

Je to jedno.

talka

Můj bratr se v roce 1975 zabil na místě za řidíčem, který to narazil do protijedoucího TIRáku,

gecco

Warrior – já se ptal na „nejbezpečnější“ (v obecné situaci)…
😁
Račte pochopit – při vašem vzdělání..

Kepler

Nikde v článku jsem nečetl nic o bezpečných místech, jen to, že za řidičem se usazuje dáma. Jde jen o etiketu. VIP osoby se usazují výhradně vzadu na opačné straně než řidič. To místo je bezpečnější v případě střelby z předjíždějícího auta, nutnosti rychlého opuštění, nakonec i normálního vystupování. Raději rovnou na chodník, než před projíždějící auta, že? V případě kolize, nebo jiné nehody je to celkem jedno. Snad to místo vzadu uprostřed může být bezpečnější, ale v případě požáru přesně naopak.