zjentek

Které jídlo je v noci nejzdravější?

0.00… Teď fakt nevím, co bych si dal. Něco mi asi chybí.

Nejlepší odpověď
marci1

To, co je i na světě nejsladší: spánek. 🙂

Další odpovědi
annas

V uvedenou dobu není vhodné jíst, protože v této době je nejaktivnější žlučník, takže jej zbytečně zatěžujete.

Jídlo v noci určitě funguje jinak než ve dne.

Opět vycházím z vlastních zkušeností získaných nejen z alternativní medicíny, ale i ze zásad zdravého stravování.

Jen konstatuji, ale přesto vložím jeden odkaz

Za vším hledej hormony inzuln, leptin, ghrelin., peptid a Kortizol.

Dovíte se, čím lze nočnímu přejídání zabrání.

https://zena.ak­tualne.cz/zdra­vi/luxujete-v-noci-lednicku-tady-jsou-rizika/r~i:ar­ticle:809897/

Vidičkou a nožem si dříve kopete hrob.

paul1

Ze všech těch diskusí nějak vyplývá, že nejzdravější jídlo v noci je to, které si nedáš.

Alesh

Já si dal kaši a dva řízky a je mi fajn! 😉

Nassin

To, které mi chutná.

da ny

To, které sní člověk s chutí.
V noci žádné. Některé prameny uvádí, že mezi 23. h – 3. h se jíst nemá.
Orgány, které v té době pracují, se zbytečně zatěžují. Tloustne se :)
Podle nových poznatků by měl člověk jíst naposledy 3 h před spaním
(5 už je moc). Mozek si potřebuje odpočinout, posílit. Kvalita spánku by měla být dobrá. Člověk by neměl být hladový, ani nacpaný.
Staří lékaři doporučovali mít na noc po ruce vařená(lehce stravitelné) vejce. Není to pro stževa nevhodný
„nářez“ velkého množství bílkovin (jako třeba maso, jogurt, tvaroh).
Vajíčko zaměstná žaludek a bílek „sytí“. Používá se též u mnoha diet (i redukčních), na zahnání hladu :D
Také se vrací do „mody“, jako nejvhodnější stravovací systém, jíst vydatně jen 3× denně. Bez svačin, jako za starých časů. To já bych zašla hlady. Mně vyhovuje jíst po 3 hodinách, ale jím menší porce (jinak mi to přes 10 let nejde, chybí mi záchytný, zpracovávací vak). Jím minimálně 6× denně, cítím se dobře a jsem zdravá (v rámci daného styvu). :)
Během noci mám u postele po ruce rohlíky. Když je zle, půlku zbaštím. Pokračuji ve spánku.

elkon

Žádné. Od 18 hod se jíst nemá, aby tělo správně fungovalo a neukládalo tuky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Marci, já tě žeru. Jedu po tobě jako po uzeným. No fakt mám hlad, no.. (; (;

marci1

Uzené bych si dala. Na noc jsou nejlepší mléčné výrobky, já jím na noc jogurt nebo piju kefírové mléko. 🙂

zjentek

To jsem dělal kdysi. Bylo mně fajn. Pak jsem se dočetl – prej se to nemá. A pak čti, že… (;

marci1

No právě,tam píšou to, tam zase ono. Dej si něco malého, co ti chutná a máš to. 🙂