Rokio

Které druhy sexuálního obtěžování jsou trestným činem?

Které druhy chování nabývající charakter sexuálního obtěžování jsou trestným činem?

Nejlepší odpověď
klumprt

Kromě znásilnění a sexuálního nátlaku může mít v sobě sexuální motiv např. výtržnictví, vydírání, nebezpečné pronásledování, porušování domovní svobody, omezování osobní svobody, útisk aj.

Na otázku nelze v podstatě odpovědět, protože vyjmenovat všechny možnosti jak někoho sexuálně obtěžovat není možné. Naproti tomu jsou trestné činy jednoznačně definovány a snazší je zkoumat skutkovou podstatu určitého trestného činu a vytvořit příklad, jaké jednání by mohlo být považováno za sexuální obtěžování a zároveň by splnilo všechny znaky skutové podstaty daného trestného činu (a ne jiného).

Tak například vydírání by mohlo být, když šéf řekne podřízené, že když mu neprovede felaci, bude propuštěna.
Porušování domovní svobody by bylo kupříkladu vloupání se k nějaké dámě a onanování v její ložnici, zatímco spí.
Omezováním osobní svobody by bylo třeba svezení stopařky někam, kam už nechce, držením jí v zamčeném autě a přemlouvání jí ke styku.

Takhle by se dalo vymýšlet ještě dlouho.

Další odpovědi
Kelt

Buď se ti dva dohodnou, že to chtějí a pak je to se souhlasem obou, nebo je to nechtěné, násilné. Když půjdu do podniku, kde dělají maso- sado a zaplatím si služby, tak když dostanu karábáčem, budu připoután a pod, je to s mým souhlasem. Když ale někoho připoutám a budu mlátit a pod, tak je to trestný čin. Hlavně když dotyčná bude říkat, že ne a bude se bránit. Defacto už políbení cizí ženy na ulici může být chápáno jako sexuální obtěžování, nebo i pohled.

Kepler

Kterékoliv, které není důsledkem vzájemné dohody. Nemusí to být ani trestný čin, ale jen přestupek. Ženy to často zneužívají, ovšem je to jen na nich u soudu dokázat, že nešlo o trestný čin křivého obvinění. Některým křivým k… stačí i jen plácnutí po zadku. A přitom šlo jen o legraci…