zjentek

Která zvolit antonyma ke slovům obecenstvo/pu­blikum?

Která jsou správná?

@led>>> 😜🙏👌👈!

Tak jsme společnými silami vytvořili motto o životě, který na výběr moc nedává. (;

BTW, vy jste brouk???

Nejlepší odpověď
annas

Ne každé slovo má antonymum. Někdy je opak třeba vyjádřit opisem.

Ignorant není opozitum, protože ne každý člověk, který nechodí např. do divadla, kina je je nevzdělanec, hlupák, (hanl.) omezenec, (expr. hanl.) tupec.

K uvedenému podstatnému jménu lze opiozitum vyjádřilt opisem – není divákem…, není součástí obecenstva, nepatří mezil dilváky, zájem o … atd. Sloveso dívat má nepravé opoźitum zápor nedívat se, nesledovat, nezajímat se. Jinak také dívák je ten, kdo sleduje nějaké představení, sportovní, televizní, divadelní atd. Rovněž návštěvník divadla, kina,.
Myslíte, že je vhodný nedivák?
Neuvedl jste kontext, do něhož chcete vložil opak diváků, obecenstva či účastníků představení.
Uvádím příklad.
Ne všichni jedinci mají zájem o různá představení či akce, přehlížejí je, chovají se přezíravě, takže je nenajdeme mezi diváky, kteří zaplňují hlediště.

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/my%c5%a1len­ka-vzd%c4%9bl%c3­%a1n%c3%ad-podnik%c3%a1n%c3%ad-%c4%8dten%c3%ad-6858948/

Ne každé slovo má antonymum. Někdy je třeba vyjádřit opisem.

Ignorant není opozitum, protože ne každý člověk, který nechodí např. do divadla, kinaje je nevzdělanec, hlupák, (hanl.) omezenec, (expr. hanl.) tupec.
Ne každé slovo má opozitum. Uvedné podstatné jméno jako opozitum lze jméno opisem – není divákem…, není součástí obecenstva atd. Slovo dívat má nepravé opouźitum nedívat se, nesledovat, nezajímaat se.
Neuvedl jste kontext, do něhož chcete lze vložil opak diváků, obecenstva atd či účastníkůl představení.

Ne všichni jedinci mají zájem o různá představení či akce, přehlížejí je, chovají se přezíravě, takže je nenajdeme mezi diváky, krteří zaplní hlediště.
Jinak také dívák je ten, kdo sleduje nějaké představení, sportovní, televizní, divadelní atd. Rovněž návštěvník divadla, kina,.

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/my%c5%a1len­ka-vzd%c4%9bl%c3­%a1n%c3%ad-podnik%c3%a1n%c3%ad-%c4%8dten%c3%ad-6858948/

Ne každé slovo má antonymum. Někdy je třeba vyjádřit opisem.

Ignorant není opozitum, protože ne každý člověk, který nechodí např. do divadla, kinaje je nevzdělanec, hlupák, (hanl.) omezenec, (expr. hanl.) tupec.
Ne každé slovo má opozitum. Uvedné podstatné jméno jako opozitum lze jméno opisem – není divákem…, není součástí obecenstva atd. Slovo dívat má nepravé opouźitum nedívat se, nesledovat, nezajímaat se.
Neuvedl jste kontext, do něhož chcete lze vložil opak diváků, obecenstva atd či účastníkůl představení.

Ne všichni jedinci mají zájem o různá představení či akce, přehlížejí je, chovají se přezíravě, takže je nenajdeme mezi diváky, krteří zaplní hlediště.
Jinak také dívák je ten, kdo sleduje nějaké představení, sportovní, televizní, divadelní atd. Rovněž návštěvník divadla, kina,.

Ne každé slovo má antonymum. Někdy je třeba vyjádřit opisem.

Ignorant není opozitum, protože ne každý člověk, který nechodí např. do divadla, kinaje je nevzdělanec, hlupák, (hanl.) omezenec, (expr. hanl.) tupec.
Ne každé slovo má opozitum. Uvedné podstatné jméno jako opozitum lze jméno opisem – není divákem…, není součástí obecenstva atd. Slovo dívat má nepravé opouźitum nedívat se, nesledovat, nezajímaat se.
Neuvedl jste kontext, do něhož chcete lze vložil opak diváků, obecenstva atd či účastníkůl představení.

Ne všichni jedinci mají zájem o různá představení či akce, přehlížejí je, chovají se přezíravě, takže je nenajdeme mezi diváky, krteří zaplní hlediště.
Jinak také dívák je ten, kdo sleduje nějaké představení, sportovní, televizní, divadelní atd. Rovněž návštěvník divadla, kina,.

Další odpovědi
Justin1

Antonymem k obecenstvu (sledující) by mohl být někdo, na koho se obecenstvo dívá (sledovaný) – herec, účinkující, spíkr, přednášející, bavič, umělec, artista; nejobecnější slovo je asi „vystupující“.

dubraro

Ignoranti.

annas

Text jsem vložila ze svého Dokumentu. Zřejmě se objevil opět problém s PC, text se vložil několikrát, ale bohužel ty daklší kopie nemohu vymazat. . Děkuji za ochopení.

Požádám admina o smazání.

zjentek

An, 👍!

(✊Už to prosím pěkně nemažte.)

zjentek

An, jistě, kontext. No chtěl jsem vymyslet motto, ale sám jsem to nedokázal:

„V životě máme pouze dvě možnosti: buďto budeme po čas jeho trvání vzorným publikem/obecen­stvem, anebo…“ (zde jsem nepřišel na žádný vhodný protiklad). (;

led

zjentku malé doplnění"… budu tleskat, když budou tleskat ostatní" (to je ze života brouka)

zjentek

Dubraro 😜