Mr. Marek

Která značka sušenek se podle vás stala symbolem socialismu v Československu?

Nejlepší odpověď
da ny

Meteor, Kolonáda, Deli, Opavia, Zora Olomouc.....
Sušenky nebyla žádným symbolem socialismu :)
Pokud Vás zajímá, které jsme si kupovali, byla to otázka chuťových
preferencí. Např., zde zmiňované Be.be sušenky je hodně pozdní doba socialismu ;)
Jako dítě jsem měla ráda Hořické trubičky, Rumové perníčky v sáčku,
Oválné Romance v celofánu. Dnes se tyto sušenky nedají jíst :(, jsou mrňavé, tvrdé a nechutné.
U nás doma se 1 – 2× v týdnu pekly domácí dobroty, tak asi nevyjmenuji všechny známé výrobky od 60 do 80. – 90. let. Měla jsem ráda šátečky s marmeládou aj. pekařské výrobky. Sušenky byly u nás „nouzovka“. ;D
Dále jsme baštili Esíčka, Tatranky (lahodná chuť), sušenky Dukla, Club, různé druhy máslových sušenek – z másla! Kokosový suk, sojové tyčinky (dnes fujtajbl), Vesny, Vlnky, Kávěnky, Věnečky (světlé i tmavé) byly měkké, obalené v cukru, ty dnešní tvrdolíni z rostliných tuků se nadají pozřít. Polomáčené sušenky nebyly z palmového oleje, Banánky v čokoládě měly vrstvu křupavé čokolády, ne jen „čokoládovo palmáčovou slupku“.

Další odpovědi
Drap

Žádná. Proč by se nějaké sušenky měly stát symbolem něčeho? Já osobně jsem si koupil ty, na které jsem měl právě chuť.

annas

Neřekla bych přímo symbolem, ale spíš výrobkem, který byl třeba prostředkem reklamy.

Pamatuji si máslové sušenky Club – ty byly celkem dobré, stejně jako světlé i čokoládové Lucie.

Nejsem si jistá, zda do této doby patří koka sušenky a esíčka.

zbyndo

Zrejme to bolo myslené ako top sušienky, v momente ma napadli esíčka, potom Marína, ale aj detské pyškóty

elkon

Socialismus neměl jistě jako symbol nějaké sušenky. To je zase „konina“. Vyrábělo se tenkrát, vyrábí se nyní. Něco bylo „jedlé“, něco méně, jako dnes. Jen dnes je toho více ošizeno, protože jde hlavně o kšeft, ne o kvalitu.

paul1

Když to beru jako začátek výroby, tak Marína a myslím, že i Be-Be.

Nassin

Opavia!

Kelt

Kupovalo se to, co bylo a nebyl to žádný symbol. Sušenky a oplatky se běžně prodávaly. Pamatuji si na Dukla – to byly oplatky.

zjentek

Prestiž komančovských sušenek? (; Florentky a Kolonáda – lázeňský oplatky! Ještě tam byly nějaký luxusní oválný v tubě, ale nevím… Hubertky? Albertky?

Jinak souhlas s Da ny – dnes se to jíst nedá. Jo, můžeš to jíst, ale musíš mít sklony k sebepoškozo­vání. (;

Midoc

Sušenky za socialismu.
https://cz.pin­terest.com/pin/302­796774928453707/

Arne1

Podivné představy o minulosti. Nechápu, sušenky jsou prostě sušenky a žádný symbol.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.