tucnakscot

Která značka mobilních telefonů má nejkvalitnější zabudovaný mikrofon?

Zdravim,
Chci se zeptat. Ktera mobilni znacka ma v sobe zabudovany nejkvalitnejsi mikrofon? Slysel jsem od kamose, ze jeho samsung ma cisty mikrofon. Chci vytvaret hudbu pres jednu appku na Androidu, ve ktere zaznamnik zvuku zachyti muj hlas. Pote muj hlas spoji s nejakou mnou zvolenou instrumentalni skladbou. Vim, ze mobily nejsou od toho, aby se na nich vytvarela hudba, ale presto dneska uz bych rekl, ze dnesni generace smartphonu ma v sobe zabudovane velmi dobre a kvalitni mikrofony. Diky za odpoved.

Odpovědi
dr.luha

Mikrofon v komunikačních zařízeních (=elektretový), je tak jednoduchá a laciná součástka, že na ní nemůže nikdo nic vylepšovat. Spíše záleží na dalším, následném zpracování zvuku.

Lurius

Já bych to řešil takhle:

https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.extreamsd.us­baudiorecorder­pro

Já mám LG V10, ta používá 3 mikrofony pro nahrávání prostoru, ale hudbu bych tím nenahrával…