marci1

Která planeta v současné době tak velmi svítí na obloze na jihozápadě až západě?

Domnnívám se správně, že se jedná o Venuši? 🙂
(Samozřejmě planeta, dík za upozornění, chybička se vloudí)

Nejlepší odpověď
zjentek

Jo, vidím ji! (; To je nádhera! (; Přesně za hodinu zapadne!>>> https://www.as­tro.cz/clanky/u­kazy/2-vesmirny-tyden-2020.html https://heavens-above.com/Pla­netSummary.as­px?lat=50.0031&lng=14­.977&loc=Kou%C5%99im&al­t=270&tz=CET

Další odpovědi
Kepler

Nejedná se hvězdu, ale ano, domníváš se správně. Je to Venuše. Planetu od hvězdy pouhým okem rozeznáš tak, že nescintiluje (nemrká). V současné době je to teď jediná planeta pozorovatelná večer. Před východem Slunce nad JV obzorem pak můžeš uvidět Mars.

JájsemRaibek

Bohužel ne, protože Venuše je planeta.
V současné době velmi svítí na obloze hvězda jménem Slunce.
:DDDD

Edison

Jestli myslíš nízko nad obzorem, tak to je opravdu Venuše. Na jihovýchodě, taky nízko nad obzorem je Sirius

marci1

Ad Kepler: Samozřejmě jsem měla na mysli planetu (chybička se vloudí).:-)) Z to jasu jsem byla úplně omámená! Body už dnes nemám. Pá

Kepler

Ó Venuše má a Krasopaní, tolik jmen máš a já se ti koukám jenom na ni. Auroro, Jitřenko a Večernice, nikoho nechci vidět více. Ostatní hvězdy před tvým leskem závistí blednou, všichni chlapi si na prdel sednou!

marci1

Krasopaní, škoda že to pojmenování nezůstalo. Krásné! 🙂

zjentek

Edison, Kde to bydlíš??? Ta teď ale není nízko nad obzorem… je PĚKNĚ VYSOKO! (; Koukáš, nebo hádáš? D;D;

Edison

Nehádám. Měřím. 19:23: 6 st. 47 min. nad obzorem. A zapadá, je to na západě.

zjentek

No tak tedy dobrá… já psal odpověď v 19.05 a to byl sakra rozdíl. Ve 20.05 Venuše zapadne.

Sákra, proč tady nemají/nemáte data a časy, aby bylo jasný, kdy a v kolik padly otázky a taky odpovědi? To jsou stránky jak… zapadlá Venuše tywoe.

Edison

O kolik myslíš, že výš byla o dvacet minut dřív, he??? Já Ti to řeknu přesně: 9 st. 28 min.