Avatar uživatele
marci1

Která planeta v současné době tak velmi svítí na obloze na jihozápadě až západě?

Domnnívám se správně, že se jedná o Venuši? 🙂
(Samozřejmě planeta, dík za upozornění, chybička se vloudí)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Kepler před 1555 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jo, vidím ji! (; To je nádhera! (; Přesně za hodinu zapadne!>>> https://www.as­tro.cz/clanky/u­kazy/2-vesmirny-tyden-2020.html https://heavens-above.com/Pla­netSummary.as­px?lat=50.0031&lng=14­.977&loc=Kou%C5%99im&al­t=270&tz=CET

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nejedná se hvězdu, ale ano, domníváš se správně. Je to Venuše. Planetu od hvězdy pouhým okem rozeznáš tak, že nescintiluje (nemrká). V současné době je to teď jediná planeta pozorovatelná večer. Před východem Slunce nad JV obzorem pak můžeš uvidět Mars.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Bohužel ne, protože Venuše je planeta.
V současné době velmi svítí na obloze hvězda jménem Slunce.
:DDDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Jestli myslíš nízko nad obzorem, tak to je opravdu Venuše. Na jihovýchodě, taky nízko nad obzorem je Sirius

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Ad Kepler: Samozřejmě jsem měla na mysli planetu (chybička se vloudí).:-)) Z to jasu jsem byla úplně omámená! Body už dnes nemám. Pá

před 1555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ó Venuše má a Krasopaní, tolik jmen máš a já se ti koukám jenom na ni. Auroro, Jitřenko a Večernice, nikoho nechci vidět více. Ostatní hvězdy před tvým leskem závistí blednou, všichni chlapi si na prdel sednou!

před 1555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Krasopaní, škoda že to pojmenování nezůstalo. Krásné! 🙂

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Edison, Kde to bydlíš??? Ta teď ale není nízko nad obzorem… je PĚKNĚ VYSOKO! (; Koukáš, nebo hádáš? D;D;

před 1555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Nehádám. Měřím. 19:23: 6 st. 47 min. nad obzorem. A zapadá, je to na západě.

před 1555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

No tak tedy dobrá… já psal odpověď v 19.05 a to byl sakra rozdíl. Ve 20.05 Venuše zapadne.

Sákra, proč tady nemají/nemáte data a časy, aby bylo jasný, kdy a v kolik padly otázky a taky odpovědi? To jsou stránky jak… zapadlá Venuše tywoe.

před 1555 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

O kolik myslíš, že výš byla o dvacet minut dřív, he??? Já Ti to řeknu přesně: 9 st. 28 min.

před 1555 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek