Rokio

Která globální katastrofa přijde na Zemi nejdříve?

Která katastrofa na celosvětové úrovni s nejvyšší pravděpodobností přijde na Zemi úplně nejdříve? Zajímá mě váš subjektivní názor.

dodatečná otázka: A které globální katastrofy se moc bát nemusíme, tzv. je téměř nemožné, aby přišla, nebo přijde za hodně dlouho?

Nejlepší odpověď
Malvína

Lidská hloupost nás pohltí, jestliže lidstvo zleniví ještě více, nebude se vzdělávat a učit novým věcem.

Další odpovědi
Drap

Nelze odpovědět, pokud nejsi vlastníkem křišťálové koule a neumíš s ní pracovat.

Anikitos

1 Přemnožení – neodstatek potravy;
2 znečištění veškerého prostředí (voda,vzduch, země) do takové míry, že už tunebudou žádné podmínky pro život;
3 výbuch sopky nebo náraz meteoritů v takové míře, že vytvoří obří mračna, které způsobí odkysličení vzduchu nebo dobu ledovou;
4 gllobální oteplování – extrémní teploty = vymizení ozonové vrstvy;
5 Slunce provede nějakou neplechu – třeba „bum“, nebo supererupci;
6 Jaderná válka
7 Potopy, tsunami

  • To jsou všechno jen pravděpodobné teorie o konci světa, žádná nemusí nastat – takže se nedá říct jestli některá bude nejdříve.

Tady jsou možné teorie dokonce o konci celého vesmíru – tedy existence celkově, např. Velký křach (opak Velkého třesku):
https://refresher­.cz/31292-10-teorii-o-konci-vesmiru-v-nichz-jej-pozrou-obri-cerne-diry-zamrzne-cas-nebo-vyhasnou-hvezdy
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Teorie_z%C3%A1ni­ku_vesm%C3%ADru

Odkazy o konci světa/apokalypse na wikipedii.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Konec_sv%C4%9B­ta