Karel51

Kreslící program do počítače.

Poradí někdo jaký kreslící program zdarma stáhnout? Mám SketchUp, ten je fakt dobrý a už jsem na něm nakresli poměrně dost návrhů. Vše pro vlastní potřebu. Ale stále narážím na problém jak otáčet a kopírovat nějaký hotový komponent. Samozřejmě, celý obrázek otočit jde, jednoduchý obrazec, jako je čára, čtverec nebo kruh jde také. Ale pokud vytvořím nějaký hotový komponent, třeba z toho čtverce krychli, nebo z kruhu trubku, tak při otáčení se onen komponent začíná deformovat a nakonec je to k ničemu. A při kopírování se zkopíruje jenom nějaká jeho část. A tak hledám buď radu, jak na to a nebo nějaký vhodný program (v češtině), který by to dokázal.

Nejlepší odpověď
Justin1

Můžeš zkusit Inkscape. V OpenOffice / LibreOffice je taky kreslicí nástroj „Draw“.

Další odpovědi
Beno

Ve Windows je program Malovaní.
https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/windows/z%C3%AD­sk%C3%A1n%C3%AD-programu-microsoft-malov%C3%A1n%C3%AD-a6b9578c-ed1c-5b09-0699-4ed8115f9aa9

elkon

Možná PicPick. Ten program umí řadu věcí, vše jsem nezkoušel. Používám jen jednu, nebo dvě funkce.

Clouseau

Nevyhovoval by spíš nějaký CAD program, jako třeba Freecad?

Justin1

Beno: Pokud vím, windowsovské Malování jenom obarvuje pixely a neumí dělat vektorovou grafiku.